Dnia jednego o północy

0
42

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, młodzież Zespołu Szkół w Teresinie tuż przed świąteczną przerwą zaprezentowała jasełka pt.: „Dnia jednego o północy”. Aktorzy przypomnieli nam bardzo ważną prawdę wiary, która wśród codziennego zabiegania często zostaje zapomniana. Bóg w swej dobroci daje nam Swego Jedynego Syna jako wyraz ogromnej miłości do każdego z nas. Prości pasterze mieli zaszczyt powitać Jezusa jako piersi, gdyż aniołowie zwiastowali im nowinę o narodzeniu Zbawiciela.

Jak to w życiu bywa, radość Bożego Narodzenia chciały zmącić diabły. Zależało im, by zbawić ludzi przez swoje diabelskie sztuczki. Jednak czujność aniołów okazała się niezawodna. Przepędziły diabły i ogłosiły wszystkim wesołą nowinę o narodzeniu Dziecięcia w Betlejem, co przynosi światu nadzieję i miłość. Również Królowie za przewodem gwiazdy betlejemskiej odnaleźli małego Jezusa i złożyli w darze złoto, kadzidło i mirrę.

Po części artystycznej odbyło się wspólne kolędowanie, a na zakończenia dyrektor Ewa Odolczyk, przekazała wszystkim serdeczne życzenia zdrowych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

ZST