Jedyna taka TERESIŃSKA NOC CZERWCOWA

0
191

Andrzej Rybiński, rockowy zespół Mjut oraz Justyna Mosiej i jej Buenos to artyści, którzy bardzo udanie zaprezentowali się podczas tegorocznej Teresińskiej Nocy Czerwcowej, największej plenerowej imprezy w gminie Teresin. Jednak zdecydowaną gwiazdą wieczoru był Michał Wiśniewski i grupa Ich Troje. Wielkie sceniczne show, jakie pokazali na długo jeszcze pozostanie w pamięci uczestników koncertu. Takiego występu jeszcze tu nie było, choć Teresińską Noc Czerwcową odwiedziło już wielu znakomitych artystów. Blisko 5 tys. ludzi wspaniale bawiło się podczas imprezy, która odbyła się 24 czerwca przy Alei XX-lecia w Teresinie.

Tegoroczną edycję imprezy otworzyły występy artystyczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Paprotni i Teresinie oraz Gimnazjum.

Najmłodszych bawiła Mała Orkiestra Dni Naszych, której towarzyszyli członkowie sekcji wokalnej z Teresińskiego Ośrodka Kultury. Starsi śpiewali wspólnie z Andrzej Rybińskim, który w Teresinie został powitany owacyjnie. Była też rockowa ekipa Mjut, a na zakończenie o dyskotekowy klimat zadbała Justyna Mosiej czyli Buenos. W międzyczasie odbywały się liczne konkursy na nagrodami, rozegrano też II Mistrzostwa Sołectw Gminy Teresin w przeciąganiu liny. Najmocniejsi okazali się reprezentanci Elżbietowa, którzy z rąk wójta Marka Olechowskiego otrzymali m.in. czek na 10 tys. zł do zrealizowania przez sołectwo. Druga była Topołowa, a trzeci Skrzelew. Nie zabrakło również tradycyjnego meczu piłkarskiego między samorządowcami a franciszkanami, a smaczną grochówką częstował wszystkich osobiście wójt gminy. Teresińską Noc Czerwcową tradycyjnie zakończył muzyczny pokaz laserów. Głównym organizatorem pikniku jest Teresiński Ośrodek Kultury na czele z dyrektorem Mariuszem Cieśniewskim, a całą imprezę po raz kolejny poprowadził Marcin Odolczyk.

Marcin Odolczyk 

.