Jesienią nie poznamy tego miejsca

0
111

Przed kilkunastoma dniami rozpoczęła się kompleksowa restauracja ponadhektarowego zabytkowego parku podworskiego przy ul. Chopina w Chodakowie. Na zlecenie miasta projekt realizuje warszawska firma Ziel-Bud. Prace zakończą się do 30 października i pochłoną 1.947.900 zł.

Do jesieni park zmieni się nie do poznania – upiększona będzie zieleń, wymieniona nawierzchnia alejek spacerowych i chodników, przebudowane oświetlenie, powróci skwer z podświetlaną fontanną.

Park znowu zacznie cieszyć oko, a z przylegającym do niego placem zabaw dla dzieci stworzymy miejsce przyjazne dla rodzin, seniorów. Dzielnica zyska miejsce wypoczynku, sąsiedzkich spotkań. To jednak dopiero pierwszy krok, bo w planach jest także renowacja terenów rekreacyjnych nad Utratą. Cały czas zabiegamy o pieniądze na ten cel – mówi burmistrz Piotr Osiecki.

W centralnym punkcie parku stanie fontanna, podobna do tej z placu Kościuszki – płaska, wyposażona w sześć gejzerów i podświetlana. Zajmie ok. 28 m2, a utwardzony plac wokół niej 63 m2. Nie do poznania zmieni się ulica Hotelowa – asfalt zamieniony zostanie na grafitową kostką brukową, wzdłuż drogi powstanie sześć miejsc postojowych oraz ścieżka rowerowa łącząca się z już istniejącą ścieżką w Pasażu Duplickiego. Wymianie ulegną również dwa chodniki – przy Hotelowej oraz wzdłuż ulicy Chopina. Za ten drugi zapłaci Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. W parku zawiśnie 28 nowoczesnych, energooszczędnych opraw LED-owych. Otoczenie uzupełni 30 jednolitych, stalowych ławek, estetyczne kosze na śmieci i pięć stalowych stojaków rowerowych. Cały przebudowywany obszar stanie się dostępny dla osób niepełnosprawnych. (daw)