Języki obce nieustannie górą!

0
35

To, że Zespół Szkół w Kampinosie językami obcymi stoi, wiadomo nie od dzisiaj. Nie tylko językami obcymi, ale również zamiłowaniem do czytania.

Decyzją Ministra Edukacji Narodowej rok 2017 to rok upowszechniania wśród dzieci i młodzieży czytelnictwa. Również i w tej dziedzinie nie mamy sobie równych. Udowodnili to uczniowie naszej Szkoły Podstawowej 8 maja w Szkole Podstawowej Numer 1 w Błoniu. Nasi zdolni wychowankowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języków Obcych „My favourite book”, „Mein Lieblingsbuch”- Moja ulubiona książka. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem burmistrza Błonia. Zadaniem uczestników było wybranie i zaprezentowanie przed sześcioosobową komisją fragmentu swojej ulubionej książki w języku angielskim i niemieckim z uwzględnieniem odpowiedniej dykcji, wymowy, akcentu oraz wyrazu artystycznego.

Dzięki zaangażowaniu naszych wspaniałych dzieci oraz ich opiekunów: Krystiana Ciszewskiego, Beaty Ciszewskiej, Agaty Celejewskiej oraz Honoraty Płocińskiej nasza szkoła dała popis swoich umiejętności językowych na najwyższym poziomie. Dowodem tego może być fakt, iż nasi uczniowie zdeklasowali konkurentów i zdobyli aż 10 nagród w tym konkursie. Warto tu nadmienić, że reprezentacja naszej szkoły w kategorii język niemiecki okazała się bezkonkurencyjna i każdy z naszych uczniów wywalczył sobie nagrodę.

 

W klasyfikacji podsumowującej osiągnęliśmy następujące wyniki:

Język angielski- kategoria klas I-III

I miejsce Aleksander Bobowicz kl. IIIc, (opiekun-  A. Celejewska)

III miejsce Julia Giejbatow kl. IIIc, (opiekun –  A. Celejewska)

 

Język angielski- kategoria klas IV-VI

I miejsce (ex aequo)

Zuzanna Leszczyńska kl. IVb (opiekun – H. Płocińska)

Magdalena Świsłowska kl. VIb (opiekun-  A. Celejewska)

III miejsce

Alicja Borowa kl. VIa, (opiekun-  H. Płocińska)

 

Język niemiecki- kategoria klas IV-VI

I miejsce (ex aequo)

Zuzanna Leszczyńska kl. IVb, (opiekun K. Ciszewski)

Antoni Kwiatkowski kl. IVa, (opiekun-  K. Ciszewski)

II miejsce

Amelia Ciurzyńska kl. IVa, (opiekun-  K. Ciszewski )

III miejsce

Alicja Borowa kl. VIa, (opiekun- B. Ciszewska)

Wyróżnienie: Jan Kwiatkowski kl. VI a (opiekun – B. Ciszewska)

Wszystkim laureatom zostaną wręczone nagrody podczas Gali Finałowej 15 maja w Szkole Podstawowej Nr 1 w Błoniu.

Gratulujemy sukcesów naszym wychowankom.  Cieszymy się, że nasza pasja udziela się dzieciom a wysiłki Zespołu nauczycieli języków obcych wkładane w rozwijanie kompetencji językowych poprzez Dzień Języków Obcych, Konkurs kolęd i pastorałek czy choćby ten konkurs czytelniczy  przynoszą tak wspaniałe rezultaty i owocują upowszechnianiem języków obcych w naszej szkole. Na koniec zostaje mi tylko jeszcze raz pogratulować uczniom i pozwolę sobie zrobić to w różnych językach.

CONGRATULATIONS !!! GRATULATION !!!

 

przewodnicząca Zespołu nauczycieli języków obcych

Honorata Płocińska