Jubileuszowe ściganie

0
118

Nieczęsto zdarza się, by na terenie powiatu sochaczewskiego ścigał się barwny peleton uczestników tak prestiżowej międzynarodowej imprezy kolarskiej. W gminie Teresin blisko 150 kolarzy z 25 grup stanęło na starcie I etapu 60-tego Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza 2017. Mieli to pokonania 8 pętli, łącznie 168 km po trasie Teresin – Gaj – Dębówka – Budki Piaseckie – Mikołajew – Kawęczyn – Szymanów – Teresin. Start i meta znajdowały się w Alei XX-lecia tuż przy stadionie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, na obiekcie którego odbyła się prezentacja wszystkich ekip, a potem uroczyste zakończenie etapu z wręczeniem nagród.

Zwycięzcą etapu w Teresinie został Alois Kankovsky (Elkov – Author). Czeski sprinter pokonał na finiszu Grzegorza Stępniaka (Wibatech 7R Fuji) i Eryka Latonia (Team Hurom).

Kankovsky objął również prowadzenie w wyścigu. Wyścig posiada klasę ME 2.2. Jego zakończenie odbędzie się 29 lipca w Kozienicach. Gmina Teresin była gospodarzem jednego z etapów WDM już po raz drugi.