Kanalizacja deszczowa w Kozłowie Biskupim

0
62

W Kozłowie Biskupim wykonywany jest drugi etap budowy kanalizacji deszczowej, który obejmuje następujące ulice: Piękną, Sosnową, Olimpijską oraz Złotą. W obrębie tych ulic po każdym większym deszczu gromadzi się woda, która utrudnia korzystanie z dróg, podtapia piwnice i przedostaje się na podwórka. Doskonale można to zauważyć w tym roku, kiedy opadów jest więcej.

W roku ubiegłym został wykonany wylot kanału deszczowego do Bzury oraz zakryty odcinek o średnicy 800 mm od wylotu do wysokości cmentarza.

W drugim etapie zostaną wykonane wpusty uliczne we wspomnianych ulicach, studnie osadnikowe oraz kanały, którymi woda zostanie odprowadzona do wykonanego wcześniej odcinka.

Budowę realizuje wyłoniony w przetargu wykonawca ZPUH MELBUD Andrzej Zieliński z Sierakowic Prawych za kwotę 730 803 zł. Firma ta zrealizowała w ubiegłym roku poprzedni odcinek kanalizacji. Przewidujemy wykonanie tej inwestycji do 30 listopada 2017 r. Proszę o wyrozumiałość w związku z utrudnieniami w ruchu, które będą występowały w rejonie wykonywania prac, a szczególnie proszę o szczególną opiekę nad dziećmi, które są zwykle bardzo zainteresowane pracami budowlanymi.

Maciej Mońka
wójt