Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji

0
32

Afisz_Karawana

Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji
13 sierpnia – Czerwińsk, 14 sierpnia – Kroczewo

Kolejny już raz podczas wakacji wyrusza na Mazowsze Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji. Karawana to projekt zachęcający mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego uczestnictwa w nowych, otwartych formach życia kulturalnego. 13 sierpnia Karawana przyjedzie do Czerwińska, a 14 sierpnia – do Kroczewa. Udział w festiwalu jest bezpłatny.

Folder_K1

Dzień Karawany rozpoczyna się w godzinach popołudniowych spektaklem teatru profesjonalnego – dla dzieci, drugi to przedstawienie dla widzów dorosłych. Czas między spektaklami zostanie wzbogacony rodzinnymi animacjami prowadzonymi przez doświadczonych animatorów ze Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Dzieci, młodzież i rodzice będą inspirowani do podjęcia działań, w ramach których każdy może poczuć się jak artysta. Uczestnicy biorą udział w przygotowaniu m.in. scenek dramowych, żywych obrazów, kukiełek, strojów, scenografii a następnie prezentują je na scenie lub w plenerze. Dla małych zespołów pracujących pod okiem doświadczonych animatorów przewidziane są drobne upominki. Udział w prezentacjach jest całkowicie bezpłatny.

Folder_K2

Wędrujący Festiwal Sztuki jest również okazją do prezentacji lokalnych osiągnięć artystycznych. Celem programu jest organizowanie czasu wolnego lokalnych społeczności wokół atrakcyjnych działań kulturalnych, które staną się inspiracją do samodzielnej pracy twórczej w przyszłości.

 

13 sierpnia, sobota
Czerwińsk, teren przyklasztorny, ul. Klasztorna 23

14 sierpnia, niedziela
Kroczewo, na terenie Firmy Piekarczyk, Kroczewo 133, 09-142 Załuski

 

PROGRAM:

16:00 Gafy czarownicy Fafy – Teatr BAJLANDIA (spektakl dla najmłodszych)

17:00 – 20:00 – rodzinne animacje realizowane przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA

20:00Wesele – Teatr Plastyczny MAKATA (spektakl rodzinny)