Kiermasz świąteczny i jasełka w Brzozowie

0
66

Na dzień 18 grudnia społeczność szkoły podstawowej w Brzozowie zaprosiła do placówki rodziców, rodzeństwo, dziadków oraz sympatyków i przyjaciół, aby przy kolędzie wspólnie spędzić niedzielne, grudniowe przedpołudnie. Okazję ku temu stworzyły jasełka, które tego dnia uczniowie z Brzozowa wystawiali dwukrotnie. W ich przygotowanie zaangażowały się nauczycielki: Małgorzata Starosta, Małgorzata Kwiatkowska oraz Jadwiga Banasiak.

Z zaproszenia na to wyjątkowe bożonarodzeniowe przedstawienie skorzystało wiele osób, które rankiem i w południe odwiedziły placówkę. Obejrzane przez nich jasełka nosiły tytuł „Leć kolędo w świat”. I rzeczywiście, zgodnie z tytułem przedstawienie obfitowało w kolędy i pastorałki – tradycyjne i współczesne, a także piosenki świąteczne. Przy żłobku pańskim w tym roku nie zabrakło postaci nietuzinkowych jak: szewczyk, piekarczyk i kominiarczyk. Byli także strażacy, trzej królowie i pastuszkowie oraz wiele innych osób z darami.

Całości dopełniła pieśń z udziałem wszystkich uczestników pt. „Leć kolędo w świat”. Po obejrzeniu jasełek goście mogli dokonać zakupu ozdoby lub upominku na świątecznym kiermaszu, który przygotowali rodzice uczniów. Kiermasz wpisuje się już niejako w tradycję szkoły i stanowi formę wsparcia placówki przez rodziców i lokalną społeczność.

.