„Kierowco, nie polujemy na zebrach!”

0
47

p1070844

„Kierowco, nie polujemy na zebrach!” to nasze zawołanie, niech Twym życiowym mottem się stanie

Lokalna prasa nie tak dawno temu donosiła: „9-letnia dziewczynka potrącona na pasach”, „Tragedia-zabił dziecko na przejściu.” Te i niestety wiele podobnych wstrząsających informacji napływających z całego kraju zmobilizowało nas do działania. Nie mogliśmy stać obojętnie!

Chętnie, z dużym zaangażowaniem włączyliśmy się do akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach”. Przez kilka dni przygotowywaliśmy transparenty i układaliśmy hasła. I tak 24 listopada byliśmy gotowi. Tego dnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego pięcio i sześciolatki oraz uczniowie z  III klasy, ubrane w odblaskowe kamizelki z plakatami w rękach, ruszyły na swoisty happening. Towarzyszyły nam wychowawczynie- Ewa Kołodziejska, Beata Kalota, Weronika Siejka, dyrektor-Katarzyna Mechecka, przewodnicząca Rady Rodziców Dorota Borek, pedagog Paulina Kocimska oraz patrol policji- przedstawiciele Wydziału ds. Nieletnich- Izabela Pajek, Paweł Rymkiewicz wraz z pracownikami Wydziału Ruchu Drogowego.

Nie tylko okrzykami wspieraliśmy funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, którzy uświadamiali zatrzymującym się kierowcom, że nadmierna prędkość, brak wyobraźni bardzo często są przyczyną niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Wspólnie z nimi bowiem rozdawaliśmy ulotki. Skandowaliśmy m.in.” Kierowco! Nie polujemy na zebrach!-to nasze zawołanie, niech  Twym życiowym mottem się stanie”. „ Kierowco nie jesteś na jezdni sam, by przejść bezpiecznie prawo mam!”, „STOP! Kierowco zatrzymaj się przed zebrami, my też jesteśmy ruchu drogowego uczestnikami.”, „Dziękujemy, dziękujemy, że bezpiecznie przejść możemy!”.

Nasza akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie. Mamy nadzieję, że przyczyni się ona do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach i przyniesie wymierne, nie tylko chwilowe efekty.

Szkoła Podstawowa w Feliksowie