Kieszonkowiec też „wpadł”

0
157

Policjanci patrolówki zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który dokonywał kradzieży portfeli.

2 grudnia policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Kraśnika, który w al. 600-lecia dokonał kradzieży portfela z zawartością pieniędzy oraz dokumentów. Ponadto sprawca był poszukiwany przez Komendę Powiatową Policji w Kraśniku za popełnienie przestępstwa kradzieży portfela.

Policja radzi:

Kobieto: przechowuj niewielkie kwoty pieniędzy w kilku miejscach; rzeczy wartościowych i portfela nie noś w reklamówkach (łatwo je przeciąć); jeśli nosisz pieniądze, dokumenty i klucze w torebce, chowaj je w przegródce z dodatkowym zapięciem ; w miejscach o dużym natężeniu ruchu trzymaj torebkę szczególnie mocno, aby nie zwisała swobodnie, tylko znajdowała się z przodu; w trakcie zakupów staraj się nie prezentować zawartości portfela; kasując bilet w autobusie nie kładź jednocześnie torebki na siedzeniu.

Mężczyzno: nie noś portfela ani w tylnej kieszeni spodni, ani w bocznych kieszeniach marynarki lub płaszcza; miej dodatkową – umieszczoną w nietypowym miejscu – kieszeń przeznaczoną na pieniądze; nie noś portfela tak grubego, że widać go niezależnie od tego, w której jest kieszeni; nie noś portfela w lewej wewnętrznej kieszeni marynarki (najlepiej przełożyć do prawej); w publicznych miejscach pamiętaj o zapięciu marynarki i płaszcza, szczególnie gdy obie ręce masz zajęte np. bagażem.