,,Kochana Mamo, gdy będę duży…”

0
157

Maj jest jednym z najpiękniejszych miesięcy w roku i  o tym każdy dobrze wie. Nic więc dziwnego, że Dzień Matki jest właśnie teraz.

Z tej okazji uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Rybnie przygotowali dla swoich mam różne atrakcje. Dzieci z klasy I wspólnie ze swoją wychowawczynią D. Jóźwiak zorganizowały przedstawienie pt. ,,Ukryty skarb”. W wierszu i w piosence dzieci dały wyraz jak ważna w życiu każdego człowieka jest matka. Dzieci dla swoich mam wyhaftowały także serwetki na stół, a później dla wszystkich był słodki poczęstunek.

Uczniowie z klasy IIA pod opieką wychowawczyni E. Tabary również wystawiły montaż słowno-muzyczny, w którym niektóre utwory zagrały na dzwonkach. Dzieci obdarowały mamy kwitnącym drzewkiem.

Uczniowie z klasy IIIA z H. Fortuną swoim mamom pokazały przedstawienie pt. ,,Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludów”, ponadto dziewczynki zaprezentowały propozycje strojów na nadchodzące lato.

M. Stańczyk z uczniami z klasy IIIC spędziła ten dzień na sportowo. Drużyna dzieci rywalizowała ze swoimi mamami w konkurencjach sportowych. W podsumowaniu mamy obejrzały prezentację multimedialną ,,Powróćmy jak za dawnych lat”, w której mogły obejrzeć swoje pociechy na początku nauki w szkole, przez te trzy lata i do chwili obecnej. Te wspólnie spędzone chwile były wyjątkowo wzruszające dla mam, ale także dla dzieci.

W maju klasy drugie wybrały się na wycieczkę do ,,Farmy iluzji” pod Radomiem. Była to wycieczka typowo rekreacyjna, gdyż dzieci większość czasu spędziły na świeżym powietrzu bawiąc się i rywalizując ze sobą w różnych konkurencjach. Wspólnie z przewodnikiem obejrzały atrakcje przygotowane dla nich, ale ponadto mogły się dowiedzieć o szklanych hologramach, pokoju hollow-face, iluzji anomorficznej. Na terenie farmy jest wyjątkowo dużo atrakcji dlatego dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

Hanna Fortuna

Szkoła Podstawowa w Rybnie

.