Kochanym Babciom, Kochanym Dziadkom…

0
52

Pomimo zimowej, styczniowej aury we wtorek, 31 stycznia 2017 r., w Oddziale Zerowym panowała gorąca atmosfera i wielkie emocje. To wszystko za sprawą obchodów Dnia Babci i Dziadka, które stały się wspaniałą okazją do kształtowania u najmłodszych uczniów uczuć miłości oraz szacunku do najbliższych.

Na wstępie Weronika Siejka – wychowawca grupy 06 przywitała szanownych seniorów, złożyła im serdeczne życzenia oraz zaprosiła na przygotowany program artystyczny. Licznie przybyli goście z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Mali artyści, oprócz tradycyjnych wierszy i piosenek okolicznościowych związanych tematycznie ze świętem Babci i Dziadka, zaprezentowali inscenizację pt. „12 życzeń dla Babci i Dziadka”. Podczas niej wcielili się w rolę miesięcy. Dodatkową atrakcją były niezwykłe stroje nawiązujące do ich charakterystycznych cech. Na zakończenie uroczystości sześciolatki wręczyły kochanym gościom własnoręcznie wykonane upominki: zakładki do książek dla Babć oraz medale dla Dziadków.

W dalszej części uroczystości Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na kawę, herbatę i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń. Mamy nadzieję, że pozostanie ono jak najdłużej w pamięci zarówno dzieci, jak i kochanych Dziadków!

Szkoła Podstawowa w Feliksowie

.