Po raz kolejny z biblioteką w stolicy. Zaproszenie na AKCJĘ LATO

0
102

28 czerwca Biblioteka była organizatorem wycieczki do stolicy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu, ale grupa z Iłowa odwiedziła też Łazienki Królewskie, Świątynię Opatrzności Bożej oraz zespół pałacowo – parkowy w Wilanowie.

Mimo, że wycieczki do Warszawy były już wielokrotnie organizowane przez Bibliotekę, to także i tym razem nie zabrakło chętnych. Organizatorka ma bowiem wiele pomysłów: co, gdzie i kiedy zwiedzić, nawet w stolicy, którą mamy przecież na wyciągnięcie ręki. Każda wycieczka, nawet ta najkrótsza ma jednak wymiar edukacyjny. Ci którzy skorzystali z ostatniej propozycji wyjazdu do Warszawy byli słuchaczami wykładu na temat historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu; odwiedzili m.in. galerię Sali Posiedzeń Sejmu i przechadzali się holem głównym Parlamentu, gdzie znajduje się makieta kompleksu budynków sejmowych, gablota z laskami marszałkowskimi oraz tablice upamiętniające posłów, którzy zginęli podczas II wojny światowej oraz ponieśli śmierć w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

A zatem, podróżnicy z Iłowa odwiedzili tym razem miejsca znane im powszechnie z telewizji, lecz na co dzień niedostępne.

Gminna Biblioteka Publiczna w Iłowie zaprasza dzieci na coroczne wakacyjne zajęcia w bibliotece, które będą trwały od 10.07 do 21.07 w godzinach 10.00 – 14.00

Gmina Iłów