Koncert Karoliny Pływaczewskiej i Emilii Wiązowskiej oraz sadzenie „Dębu parafialnego”

0
115

Dzień 15 sierpnia to wielka uroczystość kościelna, Wniebowzięcie NMP, a także Święto Wojska Polskiego obchodzone w całym kraju. To także, zgodnie z naszą dosyć nową tradycją, święto sztuki i muzyki w naszym parafialnym kościele. Przed zgromadzoną w świątyni publicznością wystąpiły dwie piękne i wielce utalentowane mieszkanki gminy Kampinos – grająca na wiolonczeli, Karolina Pływaczewska oraz grająca na gitarze, Emilia Wiązowska.

Kto z Państwa był z nami rok lub dwa lata temu, ten wie, że muzyka, którą usłyszeliśmy, nie jest z gatunku tych wybitnie popularnych. Nie są to utwory grane przez stacje radiowe, ani telewizyjne. Dźwięki te mają zupełnie inny charakter, mają w sobie coś z sacrum. Tak jak piękny i święty jest nasz zabytkowy kościół, tak również piękna i podniosła jest muzyka, którą zaprezentowały Karolina i Emilia. Artystki wykonały następujące utwory:

  1. J. S. Bach – I Suita Wiolonczelowa BWV 1007 (Preludium, Menuet) (K. Pływaczewska)
  2. H. Villa-Lobos – Bachianas Brasileiras (Aria) (K. Pływaczewska, E. Wiązowska)
  3. I. Albeniz – Cordoba (E. Wiązowska)
  4. A. Piazzolla – Historia Tanga (Cafe 1930) (K. Pływaczewska, E. Wiązowska)
  5. J. Nin – Suita hiszpańska (Vieja Castilla, Murciana) (K. Pływaczewska, E. Wiązowska)
  6. A. Piazzolla – Libertango (K. Pływaczewska, E. Wiązowska)

Po koncercie na terenie Parku w Kampinosie został uroczyście zasadzony pamiątkowy „Dąb parafialny”, który jest pamiątką na rocznicę 640 lat od pierwszego wspomnienia o parafii Kampinos w księgach historycznych.

Wydarzenie odbyło się dzięki inicjatywie wójt Moniki Ciurzyńskiej oraz dzięki gościnności i życzliwości ks. proboszcza Jana Franciszka Sudoła.

Teks i foto Paweł Wróblewski

.