Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

0
89

Skoro jesteśmy w okresie świątecznym z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców przygotowali koncert kolęd. 25 stycznia 2017 r. szanowni goście zostali zaproszeni do szkoły. Jak co roku cała uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej.

Na początku wszystkich gości przywitała dyrektor B. Machnicka i złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta. W tym roku program artystycznym składał się z kilku części. Na początku uczniowie wcielili się w swoich dziadków i przypomnieli im jak wyglądało ich dzieciństwo, młodość, a przede wszystkim pierwsze spotkanie z babcią i oczywiście finał tej miłości – ślub. Podsumowaniem tej opowieści był dwuwiersz „A potem mieli dzieci, a ich dzieci też dzieci, ciebie, ciebie i mnie”. W tej części dzieci z humorem wcieliły się w postać babci i dziadka, odgrywając role małego oseska, młodzieńca i kawalera na ślubnym kobiercu. Oczywiście tym scenkom towarzyszyły piosenki sprzed lat, takie jak „Ach, śpij kochanie”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Brunetki, blondynki”, „Babcia stała na balkonie”, wszystkiego dopełniał „Marsz weselny”. W kolejnej części Dwunastu Braci Miesięcy składało gościom życzenia na cały rok, a później każda z klas zaśpiewała kolędę. Dziadkowie mogli wspólnie z wnukami śpiewać, ponieważ słowa kolęd były wyświetlane na ekranie.

Następnie chętni wnukowie razem ze swoją babcią lub dziadkiem mogli zaprezentować swój występ. Kilkoro wnucząt wystąpiło z dziadkami w rodzinnym chórku by zaśpiewać którąś z polskich kolęd. Uczeń Hubert Woźniak zagrał na gitarze i zaśpiewał  z dziadkiem Stanisławem.

W końcowej części jeszcze raz dzieci złożyły życzenia babci i dziadkowi śpiewając „Sto lat” w rytm melodii granej przez Izę Feligę, a później każdy z gości dostał kalendarz na cały rok ze zdjęciem swojego wnuka.

Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka są bardzo wzruszające i rodzinne, dziadkowie są wspaniałymi słuchaczami i odbiorcami twórczości swoich wnuków. Ten dzień był też bardzo wyjątkowy, bo rodzice naszych dzieci zawsze przygotowują pyszne ciasta i dbają, aby było przyjemnie jak u mamy.

.