Koncerty, biegi i mnóstwo atrakcji

0
89

W najbliższą niedzielę 25 czerwca prawie 500 biegaczy stanie na starcie IV Biegu Cichociemnych. Wydarzenie połączone zostanie z uroczystym otwarciem miejsca do kąpieli usytuowanego przy plaży miejskiej.

Organizatorem biegu jest Dragon Fight Club Sochaczew. Wydarzenie rozpocznie się tuż przed 11.00. Biegacze wystartują na dwóch dystansach – 6 i 14 km. Imprezę otworzy burmistrz Piotr Osiecki, który również dołączy do startujących. Koniec biegu będzie miał miejsce w malowniczej scenerii ruin Zamku Książąt Mazowieckich.
Na godz. 14.00 zaplanowano wręczenie nagród, połączone z oficjalnym zainaugurowaniem pierwszego od lat w naszym mieście miejsca do kąpieli z prawdziwego zdarzenia. Imprezie towarzyszyć będzie szereg atrakcji, m. min. prezentacja współczesnego i historycznego uzbrojenia, umundurowania jednostek sił specjalnych, swój sprzęt pokarze 3 Warszawska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej, zaplanowano pokazy ratownictwa wodnego, pokazy strażackie i ratownictwa drogowego, turniej siatkówki plażowej oraz zumbę. Dzieci będą mogły wziąć udział w licznych grach i zabawach. Na plaży staną też dmuchańce.

O godz. 15.00 rozpoczną się koncerty. Najpierw dla sochaczewian zagra Janek Samołyk z zespołem, o 16.00 Tajm, a godzinę później Soleo. O godz. 18.00 rozpocznie się dyskoteka z Dj Piaskiem.

Głównym organizatorem otwarcia miejsca do kąpieli jest burmistrz Piotr Osiecki, a partnerami firmy Mars i Bakoma, WOPR Sochaczew, MOSiR, Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie Sochaczewskie Centrum Kultury, Czesio Energy Drink oraz Dream Team Sochaczew. (ap)