Konkurs piosenki chrześcijańskiej

0
167

I Międzygminny Konkurs Piosenki Chrześcijańskiej w Iłowie odbył się 30 maja. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury. W repertuarze wykonawców znalazły się utwory o tematyce religijnej.

Do konkursu przystąpiło ponad 50 uczestników, którzy przypisani byli według wieku do konkretnej kategorii. W składzie jury znaleźli się: ks. Ireneusz Kosiorek z parafii Iłów; Joanna Rolewska – śpiewaczka, sopranistka o niezwykłym głosie, Sylwia Jurek – przez wiele lat reprezentowała GOK w konkursach i festiwalach wokalnych; Łukasz Rogowiecki – muzyk i multiinstrumentalista, członek zespołu Tajm; Cezary Szymczak – nauczyciel muzyki, instruktor śpiewu, dyrygent chóru Vox Maiorum.

Występom towarzyszyło wiele emocji, a niektóre utwory poruszały publiczność i wprawiały w zadumę, choć były też takie, które wprowadzały pewną monotonię, ponieważ często się powtarzały. Wokalne zmagania rozpoczęły się o godzinie 10:00, a zakończyły chwilę przed 14:00. Następnie jurorzy udali się na obrady, aby zdecydować kto znajdzie się w gronie laureatów.

W kategorii do lat 6:

I miejsce  – Zuzanna Sikora SP Brzozów

II miejsce  – Andżelika Przanowska SP Giżyce

III miejsce – Maria Grzegorek SP Brzozów.

Wyróżnienie – Natalia Kacperska Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie.

W kategorii klasy I-III:

I miejsce Amelia –  Tomaszewska SP Iłów

II miejsce  – Zuzanna Woźnicka Gminna Biblioteka Publiczna w Rybnie

III miejsce –  Martyna Kret SP w Brzozowie

Wyróżnienia: Staniak Adam GBP Rybno; Cieślak Julia SP Kaptury; Lidia Koc SP Słubice; Julia Papierowska – zgłoszenie indywidualne; Julia Kłys zgłoszenie indywidualne.

Kategoria klasy IV-VI:

I miejsce – Mateusz Staniaszek zgłoszenie indywidualne

II miejsce – Magdalena Cichosz SP Słubice

III miejsce – Agata Mikołajczyk SP Brzozów

Wyróżnienia: Hanna Napieracz SP Iłów; Kowalska Aleksandra SP Iłów; Szymańska Maria SP Brzozów; Arkuszewski Paweł SP Giżyce, Franciszek Pawluk SP Giżyce

Kategoria gimnazjum:

I miejsce  – Michalina Durmaj Słubice

II miejsce  – Natalia Kuźmińska Iłów

III miejsce – Ewelina Kuźmińska Iłów

Wyróżnienia: Kret Karolina, Modrzejewska Natalia Aleksandra Tomczak – wszystkie reprezentowały Iłów.

Nagrodę Grand Prix konkursu otrzymała Natalia Cichocka za wykonanie utworu Matka Boska Częstochowska. Był to niezwykle poruszający występ, który jak widać został odpowiednio oceniony i nagrodzony.

W międzyczasie dzieci mogły posilić się kanapkami, pączkami oraz sokiem. Konkurs odbył się dzięki sponsorom: Urząd Gminy w Iłowie, ,,Tęczowy Ogród” – Przemysław Wasilewski, Wanda Dragan – wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Sochaczew, Piekarnia – Marek Nowakowski, Zakład Usługowo Handlowy ERBOPOL – Katarzyna i Eryk Czachowscy, Mariusz Szymaniak – oświetlenie i nagłośnienie.

Podziękowania otrzymali również nauczyciele, którzy przygotowali uczniów do występu oraz jurorzy za poświęcony czas. Należy zaznaczyć, iż wielki wkład w organizację konkursu i wszelkie przygotowania poczynili Małgorzata i Waldemar Czubiel oraz Katarzyna Cichosz, która pełniła rolę prowadzącej całe muzyczne spotkanie.

Zwycięzcom gratulujemy.