KRUS plastycznie

0
42

„Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje” – to tytuł szóstej edycji konkursu plastycznego skierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych z terenu naszego powiatu. Konkurs organizowany jest każdego roku przez placówkę terenową KRUS w Sochaczewie.  Od lat wspiera go Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, fundując nagrody dla laureatów na szczeblu powiatowym.

W tegorocznej edycji wzięło udział 15 szkół z terenów gmin naszego powiatu, nadesłano łącznie 211 prac plastycznych, do wygrania były atrakcyjne nagrody. Przypomnijmy. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i obejmował wszystkie gminy z terenu powiatu, które podlegają sochaczewskiej placówce KRUS-u, a więc bez udziału gmin Brochów i Iłów. Tematem tegorocznej edycji było wykonanie w formacie A3, dowolną techniką – plakatu, na temat inspirowany tytułowym hasłem konkursu. Komisja oceniała w tym roku 211 prac, z czego 92 prace z pierwszej grupy wiekowej – klas 0-III, i 119 prac z drugiej grupy wiekowej, czyli klas IV-VI. Przyznano nagrody zarówno na poziomie konkursu gminnego, jak i powiatowego. Dla zwycięzców powiatowej edycji w obu kategoriach nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. Podsumowanie konkursu, ogłoszenie jego wyników oraz wręczenie nagród odbyło się w Urzędzie Gminy Sochaczew, w poniedziałek, 20 czerwca. Można było też obejrzeć nagrodzone prace.

Na uroczystym wręczeniu nagród Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego reprezentowali Joanna Bala, dyrektor oddziału regionalnego KRUS w Warszawie oraz Marlena Kowalska, kierownik placówki terenowej w Sochaczewie. Spotkanie poprowadził Mariusz Sobieraj, główny specjalista w KRUS w Sochaczewie. Nie zabrakło też przedstawicieli urzędów gmin, w tym wójtów, Starostwa Powiatowego w Sochaczewie, instytucji i sponsorów, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców tegorocznej edycji konkursu plastycznego.

 

Wyniki konkursu na etapie powiatowym

Grupa wiekowa I ( klasy 0-3)

  1. Aleksandra Chacińska   kl. III SP w Kurdwanowie
  2. Roksana Wasielewska     kl. II SP w Rybnie
  3. Piotr Błaszczyk              kl. II SP w Paprotni

 

Grupa wiekowa II (kasy 4-6)

  1. Aleksandra Wojciechowska   kl. VI SP w Kozłowie Biskupim
  2. Sebastian Błaszczyk               kl. VI SP w Paprotni
  3. Natalia Fergińska                   kl. IV SP w Feliksowie

 

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie