Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka

0
55

19 stycznia 2016 roku w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi odbyła się Gala Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu ph.: „Kwiaty i wiersze dla Babci i Dziadka”. 

Wydarzenie było podsumowaniem XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego, w tym X edycji pn. „Kwiaty dla Babci i Dziadka” oraz III edycji pn. „Wiersz o Babci i Dziadku”. W konkursach wzięli udział uczniowie szkół różnego typu z terenu całej Polski.

Laureatką I miejsca w kategorii gimnazjów i szkól ponadgimnazjalnych konkursu literackiego została Emilia Kudarewko uczennica klasy III Gimnazjum w Iłowie, która wraz nauczycielką j. polskiego Janiną Wysokińską na zaproszenie organizatora reprezentowała na gali tutejsze gimnazjum. Uczennica z Iłowa została także doceniona za swoją pracę plastyczną, za którą otrzymała wyróżnienie.

Oba konkursy, jak wyjaśniła przewodnicząca Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole – Zofia Grzebisz–Nowicka mają na celu wyłanianie młodych talentów, a zainteresowanie dzieci i młodzieży stale jest bardzo duże. Na konkurs literacki nadesłano 198 wierszy, zaś na konkurs plastyczny 314 prac. Organizatorami wydarzenia były: Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole, Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole oraz Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Patronat nad wydarzeniem sprawowali: Minister Edukacji Narodowej, wojewoda łódzki, marszałek województwa łódzkiego, prezydent Łodzi oraz kurator oświaty w Łodzi.

.