Kwiecień pełen emocji!

0
85

Nadejście wiosny obudziło nas z zimowego letargu, ponieważ cały kwiecień w Szkole Podstawowej w Rybnie upłynął wyjątkowo pracowicie. Odbyła się wiosenna zbiórka makulatury, którą posumowały E. Tabara i E. Kaźmierowicz. Wszyscy uczniowie, którzy aktywnie wzięli w niej udział zostali nagrodzeni dyplomami i zielonym drzewkiem.

Został również podsumowany Szkolny Konkurs Ortograficzny, w którym wzięli udział uczniowie z klas drugich i trzecich. W wyniku zmagań ortograficznych wyłoniono mistrza ortografii klas drugich: O. Fabiniak. W gronie zwycięzców w klasach trzecich zostały wytypowane: A. Adamiak, I. Feliga i O. Lenartowicz. Uczennice A. Adamiak i I. Feliga przeszły do kolejnego etapu potyczek ortograficznych jaki odbył się w Szkole Podstawowej w Janowie. Uczennica naszej szkoły Izabela Feliga została Mistrzem Ortografii w V Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas III organizowanym pod patronatem starosty sochaczewskiego J. Gonta.

W związku z Międzynarodowym Świętem Dnia Ziemi, w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Klasa IIIA pod opieką H. Fortuny przygotowała przedstawienie pt. ,,Królewna Przyroda i siedmiu krasnoludków”. Dzieci zaprezentowały się w ekologicznych strojach wykonanych z bibuły. Został również przeprowadzony Turniej ekologiczny, w którym wzięli udział przedstawiciele klas I-III. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące ochrony środowiska przyrodniczego. Uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Ziemi była zarazem podsumowaniem zajęć artystycznych realizowanych w ramach projektu ,,Łowimy Talenty”. Na zakończenie miesiąca klasa IIIB pod okiem wychowawcy A. Szlachety-Góreckiej wystawiła spektakl poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Hanna Fortuna

.