Las otwarty

0
63

Sympatycy plenerowego spotkania pod nazwą „Otwarcie Lasu” spotkali się 3 czerwca w Hubertówce na terenie uroczyska leśnego Rzepki by po raz XVII otworzyć las dla gości, turystów i działkowiczów. Jest to impreza na świeżym powietrzu, która stanowi coroczną tradycję w tutejszej gminie. W sobotnie popołudnie od godziny 16.00 można tu było miło spędzić czas w gronie swoich znajomych.

Zebranych powitał dyrektor GOK Waldemar Czubiel oraz wójt gminy Iłów Roman Kujawa, który zaznaczył, że pierwszym punktem spotkania jest przekazanie symbolicznego klucza do lasu nowym gospodarzom. W tym roku otrzymali go państwo Monika i Krzysztof Kubiak, którzy niedawno zakupili działkę w Budach Iłowskich. Nie są jeszcze na stałe związani z naszą gminą, jednak ten pierwszy, najważniejszy krok jest już za nimi.

Głos zabrał również Jan Chodubski z Polskiego Związku Łowieckiego – Zarząd Okręgowy w Skierniewicach, który podziękował włodarzom za zaproszenie. Imprezie towarzyszyli również strażacy z Wiączemina Polskiego. Po uroczystym wręczeniu klucza na scenie pojawiły się kolejno zespoły: Bomble, Teraz My oraz Iłowiacy przygotowani przez Małgorzatę Czubiel.

Inne atrakcje przygotowane na tę okazję to: dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, stoisko z ozdobnymi krzewami i kwiatami, grochówka i pyszności z grilla. W późniejszych godzinach rozpalono ognisko, gdyż pieczenie kiełbasek to zwykle żelazny punkt programu tej imprezy. Stowarzyszenie „Aktywni Razem” przygotowało stoisko z materiałami promującymi ziemię iłowską i nie tylko. Każdy znalazł tu coś dla siebie.

Taka okazja jak „Otwarcie Lasu” jest też dobrym momentem do wspólnych rozmów, wymiany zdań na różne tematy. W międzyczasie trwała zabawa taneczna przy muzyce zespołu Maxi Play. Podziękowania dla organizatorów i wszystkich uczestników spotkania. Zapraszamy już za rok.