Lata 60. powróciły

0
63

W ostatnią niedzielę czerwca w sannickim parku zabrzmiały dźwięki muzyki kultowego zespołu The Beatles. Plenerowy koncert z cyklu „Smaki Muzyki” przeniósł słuchaczy w połowę ubiegłego wieku. Były nie tylko standardy chłopców z Liverpoolu, ale też big-bitowych zespołów znad Wisły.

Smakowitą muzykę lat 60. usłyszeliśmy w wykonaniu artystów, którzy wcielili się w postaci słynnych muzyków. Jako John Lennon wystąpił Grzegorz Markocki, jako George Starr pokazał się Marcin Wojtowicz, Jan Samołyk był Georgem Harrisonem, Paweł Jaworski Paulem McCartneyem. Rzeczywiście jest tak, jak mówią o sobie – profesjonaliści w każdym calu – garnitury szyte na miarę, buty prosto z Liverpoolu, gitary i wzmacniacze. Szerokie uśmiechy na twarzach, pierwsze dźwięki i już publiczność kupiona.

Widzowie zajęli wszystkie ławki przed sceną oraz te sąsiednie, a jeszcze wiele osób stało dookoła lub siedziało na trawie. Wśród gości wyróżniała się spora grupa gąbińskich cyklistów. Było mnóstwo świetnej zabawy, nawet nieśmiałe tańce, a blisko 2- godzinny koncert zakończył się owacją na stojąco. W pewnym momencie zespół powiększył się o wokalistkę z publiczności, która spontanicznie włączyła się w śpiewaną na zamówienie piosenkę Hey, Jude.

Honorowy patronat nad koncertami z cyklu „Smaki Muzyki” objął Marszałek Województwa Mazowieckiego. Niedzielna impreza plenerowa nosiła tytuł „Chopin meets the Beatles”. Jak wspomnieli ze sceny muzycy, Fryderyk Chopin mieszkał i komponował między innymi w Sannikach. Dlatego to miejsce szczególne, warte polecenia.

Monika Gadzińska

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

foto: Bartłomiej Lewandowski

.