Listopad i grudzień w Sochaczewskim Centrum Kultury

0
82

 25.11. CZAS DLA SENIORA

czas-dla-seniora

SCK zaprasza swoich najstarszych, ale ciągle młodych duchem przyjaciół, na koncert pod hasłem „Czas dla Seniora”. Przed sochaczewską publicznością, a przyjść może każdy, zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca TĘCZA. Zespół wystąpi 25 listopada, o godz. 10.00, w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8. Koncert zostanie połączony z wystawą rękodzieła. Zapraszamy!

80356

.

27.11. WYSTAWA STAREJ FOTOGRAFII

Kiedyś pozostanie po nas tylko stara fotografia” – to tytuł wystawy Waldemara Bronicza, której wernisaż nastąpi  w niedzielę, 27 listopada 2016 r. w Galerii Trakt w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Chopina 101 o godz. 15.00. Na ekspozycji zobaczymy fotografie ze zbiorów kilkudziesięciu mieszkańców dawnego i obecnego Chodakowa. Zdjęcia pokażą m.in. zapomniany urok Sochaczewa, Chodakowa, Żelazowej Woli czy Brochowa. W większości prezentowane będą fotografie unikalne.

Piąta, jubileuszowa wystawa będzie obejmowała szeroki wachlarz tematyczny. Znajdzie się na niej wiele fotografii, które przywołują klimat dawnych czasów, a nigdy wcześniej nie były jeszcze publikowane. Będzie na niej można zobaczyć fabrykę jedwabiu oraz chodakowskie osiedle w okresie ich rozkwitu.

Fotografie przybliżą klimat dawnych czasów, zupełnie, tak jakbyśmy spacerowali po dawnym Chodakowie; po jego: chodnikach, alejkach, nad brzegiem Utraty, na przystani i ścieżkami w odleglejsze tereny przybliżające nam czasy ludzi przedstawionych na fotografiach. Ciekawostką będą przedstawienia zajęć szkolnych, kiedy nie odbywały się jeszcze w budynkach szkolnych, lecz mieszkalnych. Celem ekspozycji jest pokazanie świata i ludzi, których nie ma już wśród nas.

Na ekspozycji pojawi się dużo zdjęć Żelazowej Woli dotychczas niepublikowanych. Zobaczymy na nich jak wyglądała Żelazowa Wola wyglądała w latach 30-stych ubiegłego wieku, a więc jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Zobaczymy ludzi pracujących we dworku i w parku. Na uwagę zasługuje fakt, że czasami są to fotografie sprowadzone spoza granic kraju.

Z najgłębszych zakamarków kolekcji rodzinnych zostaną zaprezentowane niecodzienne fotografie. Tak dla przykładu – mimo zakazu fotografowania znajdziemy na ekspozycji także zdjęcia z powojennej fabryki wraz z jej pracownikami oddziałów produkcyjnych, administracji, laboratorium i innych działów. Bardzo bogata będzie także fotograficzna prezentacja amatorskiego ruchu artystycznego dawnego Chodakowa.

Nie zabraknie dużej ilości zdjęć Klubu Sportowego „Bzura” przed i po wojnie wraz z sekcjami piłki nożnej, hokeja, a także… sekcji motorowej.

Może się zdarzyć, że na spotkaniu ktoś spotka swoich znajomych sprzed kilku dekad. Zapewne starsi mieszkańcy będą mogli zobaczyć siebie z młodzieńczych lat na zdjęciach z kolekcji… innych rodzin. Na specjalne zaproszenie przybędzie także kliku potomków inżynierów z Chodakowa.

Wyświetlony zostanie także film z lat 80-tych z nagraniem maszyn pracujących przy produkcji jedwabiu wiskozowego. W atrakcjach wieczoru planowany jest jeszcze… fotoplastykon z podkładem muzycznym!

Planowane jest również sporządzenie relacji filmowej z przebiegu wernisażu wystawy.

.

.

.

27.11. LUNCH O PÓŁNOCY – O D W O Ł A N Y !

W niedzielę, 27 listopada 2016 r. o godz. 17.00 w Sochaczewskim Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 8 zostanie wystawiony spektakl: „Lunch o północy”. Wystąpią: Paweł Królikowski, Joanna Kurowska, Piotr Gąsowski, Anna Oberc.

lunch-1

Lunch o Północy” stanowi próbę dojścia do sedna w temacie tego co nas podnieca, bawi i intryguje.
Na 16-stą rocznicę ślubu Roman zaprasza do swojego domu parę, którą poznał przez internetowy portal. Planuje razem urządzić frywolne party. Sekretne spotkanie ma być niespodzianką i prezentem dla jego żony Barbary. Jednak nieplanowany zwrot akcji sprawia, że do umówionego mieszkania trafiają niewłaściwi ludzie. Omyłkowe spotkanie, do którego dochodzi w nowym lokum staje się pretekstem do niecodziennych opowieści. Ich tematy snują się wokół tematów związanych z małżeństwem, związkami, miłością, seksem i  marzeniami głęboko skrywanymi w naszej podświadomości.

lunch-2

Sochaczewskie Centrum Kultury, ul. Żeromskiego 8, godz.: 17.00, tel.: 46 862-25-02. Zamówienia grupowe:  512 507 706.

lunch

.

3.12. KANDYDAT + OPEN DAY

open-daj-2017-plakat-768x1080

Odliczamy dni… tym razem V Gala Projektu Sochaczew Rozśpiewany w starym dobrym… kinie. Wokaliści Zespołu Open Day wykonają znane przeboje z filmów polskich, akompaniować im będzie zespół SMUNKY i czeka na Was niespodzianka…PIERWSZE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE z naszymi młodymi artystami! A na deser… KANDYDAT – przezabawna komedia polityczna nie o polityce z pogranicza formy kabaretu, zakończona mądrą puentą. Który z wokalistów wygra projekt? Tegoroczne Mikołajki nie będą nudne, to gwarantujemy.

„Uwaga! Ogłoszenia drobne – bilety w atrakcyjnej cenie 30 zł/osoba” Promocja trwa do… 3 grudnia 2016, godz. 18.00″

Serdecznie zapraszamy!
graf./tekst:
Ania Wolińska

.

9.12. CHWILE ZATRZYMANE W OBRAZIE

zedek___sck-768x1086

.

10.12. „SNUJE SIĘ KOLĘDA” W PODCIENIACH KRAMNIC

sck-poleca-3-salonik

.

11.12. MIKOŁAJKOWE KONKURSY

mikolajki-2016-768x1061

.

26.12. KOLĘDY POLSKIE NA PIĘCIU KONTYNENTACH

W poniedziałek, 26 grudnia 2016 r. o godz. 17.30 w Sochaczewskim Centrum Kultury odbędzie się koncert: „Kolędy Polskie na Pięciu Kontynentach”. Wystąpi Maria Pomianowska i Orkiestra LutoSłowianie

Maria Pomianowska – polska instrumentalistka, wokalistka i pedagog, doktor sztuk muzycznych, kompozytorka, grająca między innymi na sarangi, suce biłgorajskiej i wiolonczeli.

W programie: „Kolędy polskie na 5 kontynentach” prezentuje znane i zapomniane polskie pieśni Bożonarodzeniowe zagrane na instrumentarium etnicznym pochodzącym z wielu zakątków świata.

Maria Pomianowska i jej Orkiestra LutoSłowianie w programie wystąpienia scenicznego zaprezentują znane i zapomniane polskie pieśni Bożonarodzeniowe zagrane na instrumentarium etnicznym pochodzącym z wielu zakątków świata. Będzie to także spotkanie popularnych polskich kolęd z egzotycznymi melodiami z Azji, Afryki i obu Ameryk. Słowo i zaginiony dźwięk ożywione zostaną za sprawą zrekonstruowanych instrumentów, opowieści i melodii nieśpiewanych czasem setki lat.

Muzyka polska rozwijała się w kraju o unikalnym usytuowaniu w Europie. W związku z tym poddawana była silnym wpływom z Północy, Południa, Wschodu i Zachodu.

Wsłuchując się w dawne polskie kolędy nietrudno zauważyć wielką różnorodność skal na których je zbudowano. Niektóre z kolęd brzmią swojsko, inne wręcz egzotycznie. W tym rozdziale twórczości naszych przodków możemy znaleźć nawet echo czasów gdy Tatarzy i Turcy podbijali Europę przynosząc ze sobą rytmy, opowieści i melodie Bliskiego Wschodu.

Wiedzę na temat egzotycznych instrumentów, które w efekcie dały początek większości instrumentów muzycznych Europy, rozpowszechniali wędrowni muzycy przybywający z Bliskiego Wschodu czy z zarabizowanej Hiszpanii.

koledy-na-5-zdjecie-768x768

Wystąpią:

Maria Pomianowska – śpiew, sarangi, er-hu, gadułka, fidel płocka, suka biłgorajska

Katarzyna Kamer – fidel płocka, suka biłgorajska

Gwidon Cybulski – śpiew, balafon, ngoni, kora, tabla, didjeredoo, czeng

Paweł Betley – flety europejskie i azjatyckie

Wojciech Lubertowicz – duduk, ney, daff, darabukka, djembe

Hubert Giziewski – akordeon