Łukasz Zagrobelny gościł w Sannikach

0
94

Łukasz Zagrobelny zauroczył gości Zespołu Pałacowo-Parkowego w Sannikach. Dwie edycje koncertu świątecznego ściągnęły tu nie tylko spragnionych świątecznej atmosfery i kolęd, ale przede wszystkim wielbicieli artysty. Zarówno o godzinie 14, jak i 17 sala koncertowa była pełna, wiele osób siedziało również w sali lustrzanej.

Mocny, a jednocześnie liryczny głos wokalisty niósł się po całym niemal pałacu. Łukasz Zagrobelny to artysta obdarzony szczególnym głosem, uznawanym za jeden z najlepszych męskich w Polsce. Jego koncerty przyciągają rzesze fanów jak magnes. Zarówno wielkie koncerty, jak i te mniejsze, bardziej kameralne, cieszą się wielką popularnością. Łukasz Zagrobelny ciepłym głosem śpiewa teksty pełne emocji, a przy tym ma doskonały kontakt z każdą publicznością. Dało się to odczuć podczas niedzielnych koncertów w sannickim pałacu.

Po godzinnym spektaklu wszyscy przeszli na piętro pałacu, gdzie otwarta została wystawa fotografii pod tytułem „Ziemia Święta”. Galeria prezentowanych fotografii pochodzi ze zbiorów Ministerstwa Spraw Zagranicznych Izraela oraz polskiego Ministerstwa Sportu i Turystyki. Święta Bożego Narodzenia to doskonały moment, by pokazać wyjątkowe miejsca. Egzotyczna przyroda, góry i pustynie, a w tym wszystkim cuda architektoniczne, miejsca kultu religijnego i takie, które zwyczajnie trzeba zobaczyć. Pod nazwą Ziemi Świętej kryje się miejsce, gdzie swój początek mają według tradycji trzy największe religie świata – judaizm, chrześcijaństwo i islam. Już od czasów antycznych pielgrzymują tu ludzie wszystkich nacji. Ich celem jest poznanie szczególnych miejsc, odkrywanie nowych przemyśleń i spojrzenia na wielokulturowość i wielonarodowość.

W międzyczasie warto było zajrzeć na kiermasz, gdzie można było kupić świąteczne ozdoby przygotowane przez podopiecznych Zespołu Szkół w Mocarzewie, uczniów szkoły podstawowej w Sannikach oraz piękne serwety twórczyń ludowych. Każdy, najmniejszy nawet drobiazg, może stanowić element domowej dekoracji lub doskonały prezent pod choinkę.

O kolejnych imprezach w sannickim pałacu poinformujemy wkrótce.

Monika Gadzińska

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

.