Mała Ojczyzna w fotografii

0
137

Rozstrzygnięto XII edycję powiatowego konkursu fotograficznego „Najpiękniejsza jest moja mała Ojczyzna”. W miniony czwartek, 8 czerwca w Starostwie Powiatowym wręczono nagrody zwycięzcom, można było też obejrzeć wszystkie 144 zdjęcia, które wpłynęły na tegoroczny konkurs.

 Konkurs organizowany był przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Powiatowy Zespół Edukacji a skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Prace można było nadsyłać w 4 kategoriach: natura, wydarzenia, portret – ludzie – zwierzęta oraz infrastruktura publiczna. W konkursie wzięło udział 43 uczestników, w tym 34 uczniów ze szkół gimnazjalnych i 9 uczniów za szkół ponadgimnazjalnych; z 9 szkół powiatu sochaczewskiego: 3 szkół ponadgimnazjalnych i 7 gimnazjów – w tym 1 z ośrodka wychowawczego. (ZSO, ZS RCKU, ZS CKP) oraz (Gim Nr 1 Sochaczew, Gim. Wymysłów, Gim Powiatowe przy ZSO, Gim Teresin, Zespół Szkół w Kozłowie Szlachecki, Gim Iłów, MOW Załusków..

Łącznie na konkurs nadesłano 144 prace, w tym 111 ze szkół gimnazjalnych i 33 ze szkół ponadgimnazjalnych. Wszystkie prace zostały dopuszczone do konkursu. Najwięcej zdjęć tradycyjnie już wpłynęło na kategorię – natura – 85, na wydarzenia – 4. Na portret 41 ( ludzie – 22, zwierzęta – 17) i na infrastrukturę 14 zdjęć.

Komisja konkursowa, która zebrała się w Starostwie Powiatowym 16 maja obradowała w następującym składzie: Anna Syperek – Powiatowy Zespół Edukacji; Elżbieta Szczypińska – kierownik Pedagogiczne Biblioteki Wojewódzkiej, filia w Sochaczewie i Tomasz Ertman – dziennikarz, fotograf, nauczyciel. Komisja oceniała prace, nie znając autora ani szkoły, której jest uczniem.

Po przeanalizowaniu wszystkich nadesłanych prac wyróżniono 18 osób, jednak warto zaznaczyć, że nazwiska uczniów w kategoriach powtarzają się. Łącznie przyznano 24 nagrody. Młodzież otrzymała, oprócz nagród rzeczowych, okolicznościowe pamiątkowe kubki.

W rozstrzygnięciu konkursu udział wzięli i nagrody wręczali m.in.: Jolanta Gonta, starosta, Tadeusz Głuchowski, wicestarosta oraz Urszula Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji i Tomasz Ertman.

Wyniki konkursu

W kategorii „natura”:

I miejsce – Jakub Gorzelak – LO w ZSO Sochaczew

I miejsce – Marta Burzyńska – ZS RCKU

Wyróżnienia:

Agata Bogiel – Gimnazjum Iłów

Anna Janiak – ZS CKP

Jakub Raczkowski – ZS CKP

Patrycja Sowik – Gimnazjum nr 1 Sochaczew

Piotr Gierałtowski – LO w ZSO Sochaczew

Andżelika Pastuszko – Gimnazjum w ZSO Sochaczew

Patrycja Tępczyk – Gimnazjum nr 1 Sochaczew

 

W kategorii „wydarzenia”:

I miejsce – Marta Burzyńska – ZS RCKU

I miejsce – Anna Janiak – ZS CKP

II miejsce – Jakub Gorzelak – LO w ZSO Sochaczew

 

W kategorii „portrety”:

Zwierzęta

I miejsce – Augustyn Koperski – Gimnazjum nr 1 Sochaczew

I miejsce – Szymon Ochman – Gimnazjum nr 1 Sochaczew

II miejsce – Weronika Żakowska – LO w ZSO Sochaczew

Wyróżnienia:

Danuta Wojda – Zespół Szkół w Kozłowie Szlacheckim

Andżelika Pastuszko – Gimnazjum w ZSO Sochaczew

 

Ludzie

I miejsce – Magdalena Ruta – MOW Załusków

II miejsce – Natalia Wulkiewicz – MOW Załusków

III miejsce – Zuzanna Chojnacka – MOW Załusków

Wyróżnienia:

Urszula Żakowska – ZS RCKU

 

W kategorii „infrastruktura publiczna”:

I miejsce – Piotr Gierałtowski – LO w ZSO Sochaczew

I miejsce – Jakub Raczkowski – ZS CKP

Wyróżnienie:

Aleksandra Libera – Gimnazjum nr 1 Sochaczew

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

.