Mały Miś i polskie tradycje Bożego Narodzenia

0
39

Kontynuując projekt „Mały Miś w świecie wielkiej literatury” grupa 6-latków wraz z wychowawcą Weroniką Siejką z radością wzięła udział w kolejnej akcji związanej z tym przedsięwzięciem pod hasłem: „Mały Miś i polskie tradycje Bożego Narodzenia”. Jej celem było zachęcanie do czytania dzieciom wraz z postacią Bruna nawiązując tematycznie do Świąt Bożego Narodzenia.

Oprócz poruszanej tematyki zadaniem uczestników było wybranie i wykonanie trzech z sześciu proponowanych zadań.  Uczniowie klasy 06 zrealizowali cztery zadania:

  1. Zapoznali się z wierszem Marii Terlikowskiej „Zaczarowane drzewko”i wspólnie ubierali choinkę, na której nie zabrakło misiowych bombek.
  2. Nauczyli się i podczas wspólnego kolędowania śpiewali pastorałkę „Nie płacz Jezu”Roberta Majowskiego w aranżacji muzycznej Ludmiły Fabiszewskiej, która była motywem przewodnim świątecznej akcji.
  3. Przygotowali i wysłali kartki świąteczne z życzeniami zawierające motyw misia dla uczestników z grupy 3. Specjalnie przygotowaną kartkę grupa wysłała także do Misiowej Mamy. Oni również otrzymali kartki od innych uczestników biorących udział w projekcie, które do dziś zdobią salę zerówki.
  4. Zaprosili Misia do wigilijnego stołu – poznali tradycje, obrzędy i potrawy bożonarodzeniowe. Podczas zajęć dzieci opowiedziały również jak wyglądają święta w ich domach.

To była wspaniała przygoda! Czekamy na kolejne Misiowe zadania!

Szkoła Podstawowa w Feliksowie

.