Małżonkowie z wyjątkowo długim stażem

1
140

Jak przeżyć z drugą osobą kilkadziesiąt lat? Ile to wymaga uczucia, starań i troski, aby się sobą nie znudzić, nie dać się ponieść nerwom, trwać przy sobie mimo problemów i upływu czasu. Wydaje się, że gotową receptę znalazło na to pięć par, obchodzących w sobotę 16 września jubileusze małżeńskie.

Na specjalnej uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego gościli: Elżbieta i Jan Jaska (51 rocznica ślubu), Irena i Zbigniew Krakowieccy (50), Halina i Stanisław Kwiatkowscy (50), Henryka i Grzegorz Milczarek (52) oraz Jadwiga i Wacław Ptakowscy (61 rocznica). Wszyscy oni odebrali medale za wieloletnie pożycie, przyznane przez Prezydenta RP. Wręczył je burmistrz Piotr Osiecki, przypominając o tym, że mimo trudnych czasów, w jakich przyszło żyć dzisiejszym jubilatom, mimo odrębności każdego z małżonków, pracy zawodowej i licznych obowiązków, udało im się zbudować to, co najważniejsze – wspólnotę. Wspólnotę małżeńską, rodzinną i tę lokalną, w której pracuje się dla wspólnego dobra.

Po części oficjalnej, przy torcie i szampanie, dostojni małżonkowie jeszcze długo rozmawiali, przyjmowali życzenia i pozowali do zdjęć, wspominając dawne czasy.

Reportaż z uroczystości w najbliższym wydaniu „Ziemi Sochaczewskiej”.

SONY DSC

1 KOMENTARZ

Comments are closed.