MĘŻCZYZNA IDEALNY

0
48

 mezczyzna-idealny-sochaczewskie-centrum-kultury-sck-768x1086

W poniedziałek, 17 października 2016 r. o godz.: 19:00 w Sochaczewskim Centrum Kultury wystawiona została komedia terapeutyczna: „Mężczyzna idealny”. Reżyseria: Stefan Friedman.

Opis spektaklu:

Sławny showman, gwiazdor telewizyjnej estrady przeżywa kryzys osobowości. Zgłasza się na kurację do kliniki leczenia męskich nerwic. Nie może przewidywać, że to klinika zupełnie niepodobna do innych. Kierowana jest bowiem przez ekscentrycznego profesora psychiatrii. Stosuje on metody bliższe bardziej hippisom i playboy’om, niż instytutowi naukowemu. Jego najbliższa współpracowniczka jest doktorem psychiatrii i bio-genetyki. Jej wybitny i szalony umysł, jest owładnięty ideą „wyprodukowania” mężczyzny idealnego. Takiego, który zdolny będzie przetrwać w epoce nadchodzącego matriarchatu. Kobieta pracuje nad tym w ukryciu. Gdy udaje się jej „wyhodować” pierwszy egzemplarz mężczyzny idealnego okazuje się, że zawiera on niestety wiele ukrytych i jawnych wad. Zamierza go udoskonalić. Pracuje nad rewolucyjną metodą przeszczepiania osobowości. Jednak kto będzie jej dawcą? Wybór pada na showmana z telewizji. Nie zdaje sobie on jednak sprawy, że stał się obiektem eksperymentów, jakich dotąd, ludzkość nie widziała. Profesor usiłuje powstrzymać szaloną koleżankę. Zdaje sobie sprawę, że przeszczepianie osobowości może stać się zagrożeniem dla całego świata. Nie można bowiem dopuścić, by metoda ta dostała się w ręce szaleńców, polityków czy generałów. Zaczyna się walka, intrygi, komiczne zwroty akcji i zamiany ról. Jest romans, spisek i seans seks terapeutyczny, jest terapia śmiechem („rozbierany poker”), jest czworo bohaterów, ale nikt, nie jest tym, za kogo się podaje. Wszyscy kogoś udają kim w istocie nie są. Czy profesorowi uda  zatrzymać się szalony eksperyment? Czy mężczyzna idealny rzeczywiście istnieje? Czy można przeszczepiać osobowość? Oto pytania, na które odpowiedzą znani aktorzy, w najzabawniejszej komedii o mężczyznach idealnych, o szalonej pani naukowiec i klinice psychiatrycznej, która, zaczyna coraz bardziej przypominać nasz świat.

Komedię terapeutyczną „Mężczyzna idealny” wystawiono w Sochaczewskim Centrum Kultury w poniedziałek, 17 października 2016 r. o godz.: 19.00. Bilety kosztowały 80 zł.

SCK