Miejsce wybitnie kulturalne

0
68

Po wielu szumnych zapowiedziach, kilka godzin temu odbył się koncert inaugurujący działanie Klubu Kontrast. który powstał w piwnicy SCK w Boryszewie. Licznie zebrani goście tego wydarzenia, w tym m.in. minister Maciej Małecki, burmistrz Piotr Osiecki z małżonką, zastępcy burmistrza Marek Fergiński i Dariusz Dobrowolski, radni miejscy, jak również naczelnicy wydziałów UM, na pewno się nie zawiedli. Sama, świeżo wyremontowana, sala klubu robi znakomite wrażenie, a koncert stał na naprawdę dobrym poziomie. 

Od wysokich standardów nie odbiegała też sama oprawa wydarzenia. Na gości przy wejściu czekała symboliczna lampka szampana, a w środku szwedzki stół uginający się od rozmaitych gatunków ciast. Był to na pewno miły akcent, który który uprzyjemnił odbiór koncertu. Na początek jednak głos zabrał dyrektor SCK Artur Komorowski. Podziękował Maciejowi Małeckiemu i Piotrowi Osieckiemu za pomoc i wsparcie przy pozyskiwaniu środków na uruchomienie klubu, który, jak to określił, od dawna był jego marzeniem. Marzeniem, które tego dnia się ziściło. Głos zabrali również wymienieni. Maciej Małecki wyraził swoją radość, że mógł być pomocny przy przedsięwzięciu. Piotr Osiecki podkreślił skuteczność Sochaczewa w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Część oficjalną zakończyło symboliczne przecięcie wstęgi.

Sam koncert, który dał zespół Basia Błaszczyk Trio stał na bardzo przyzwoitym poziomie. Wokalistka postawiła na prezentację własnego repertuaru i widać było, że z każdą piosenką czuje się osobiście związana.

Tym sposobem działalność Klubu Kontrast została zainaugurowana. Kolejny kolejny koncert już za dwa tygodnie, a na scenie pojawi się wtedy sochaczewski zespół TAJM. (seb)

.