MIEJSKIE PRZEDSZKOLE NR 3 zwycięzcą LETNIEJ OLIMPIADY PRZEDSZKOLAKÓW

0
186

Miejskie Przedszkole nr 3 zostało zwycięzcą tegorocznej LETNIEJ OLIMPIADY PRZEDSZKOLAKÓW pod patronatem i o puchar Burmistrza Sochaczewa, która odbyła się dzisiaj w hali sportowej przy ul. Kusocińskiego 2.

Pogoda niestety spłatała nam figla i w trosce o zdrowie maluchów przenieśliśmy się ze stadionu przy ul. Warszawskiej 80 do hali sportowej. Ze względu na rekordową ilość przedszkoli, warunki były ciężkie, ale daliśmy wszyscy radę. Mali sportowcy pokazali hart ducha i wolę walki i mamy nadzieję świetnie się bawili. Utrudnione zadanie mieli niestety wolontariusze – sędziowie z Ulą Mergner na czele, ale serdecznie im dziękujemy za trud włożony w ustalenie końcowej punktacji. Wszystkie nieścisłości i niedociągnięcia będziemy na przyszłość weryfikować i poprawiać, tak by wszyscy byli zadowoleni.

W ceremonii otwarcia wzięli udział wicestarosta Powiatu Sochaczewskiego Tadeusz Głuchowski, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Agata Kalińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie Mieczysław Głuchowski, a także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, Szpitala Powiatowego w Sochaczewie .

Ostateczna punktacja Olimpiady wygląda następująco:

1 miejsce –   Miejskie Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy w Sochaczewie – 61 pkt.

2 miejsce –   Niepubliczne „Tęczowe Przedszkole” – 55 pkt.

3 miejsce –   Niepubliczne Przedszkole „Małe Zuchy” – 53 pkt.

4 miejsce –   Miejskie Przedszkole nr 7 im. M. Montessori w Sochaczewie – 51 pkt.

5 miejsce –   Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Tuptusie” – 46 pkt.

6 miejsce –   Niepubliczne Przedszkole „Świat Malucha” – 43 pkt

7 miejsce –   Niepubliczne Anglojęzyczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Sochaczewie – 41 pkt.

7 miejsce –   Niepubliczne Przedszkole „Koralik” w Sochaczewie – 41 pkt.

8 miejsce –   Niepubliczne Przedszkole „Promyk” – 39 pkt.

8 miejsce –   Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko” w Rozlazłowie – 39 pkt.

9 miejsce –   Miejskie Przedszkole nr 1 w Sochaczewie – 36 pkt.

10 miejsce –  Miejskie Przedszkole nr 6 im. J. Tuwima w Sochaczewie – 28 pkt.

11 miejsce –  Oddział Przedszkolny w Zespole Szkół w Wyczółkach – 27 pkt.

12 miejsce –  Miejskie Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie – 21 pkt.

 

Letnia Olimpiada odbywała się będzie pod hasłem „Idziemy do zoo” , a konkurencje były tematycznie związane z hasłem imprezy. Dzieci zmierzyły się z takimi zadaniami jak: Małpi gaj, Hipcio jest głodny, Jestem sobie żabka mała, Pełznie wąż w trawie, Gąski, gąski do domu. Uczestników odwiedziliTygrysek i Krówka, którzy towarzyszyli nam przez całą imprezę.

Patronat nad imprezą objął burmistrz Sochaczewa, który ufundował również puchary dla wszystkich ekip , biorących udział w imprezie. Ogromnego wsparcia udzieliły nam różne firmy i instytucje, które sponsorowały nagrody dla dzieci. Poszczególne konkurencje miały również swoich patronów, którzy ufundowali upominki dla zwycięzców danej konkurencji.

 

W pierwszej konkurencji – Pełznie wąż w trawie – patronat nad konkurencją objął WÓJT GMINY SOCHACZEW MIROSŁAW ORLIŃSKI oraz DWUTYGODNIK ZIEMIA SOCHACZEWSKA – a nagrody dla zwycięskiej drużyny w tej konkurencji otrzymały przedszkola:

 1. Miejskie Przedszkole nr 7 im. M. Montessori w Sochaczewie
 2. Niepubliczne Przedszkole „Małe Zuchy”
 3. Miejskie Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy w Sochaczewie

 

Drugą konkurencją było zadanie pod nazwą – Jestem sobie żabka mała,  a patronat nad konkurencją objęła NACZELNIK WYDZIAŁU KULTURY, SPORTU, TURYSTYKI I ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH AGATA KALIŃSKA ORAZ SZPITAL POWIATOWY W SOCHACZEWIE -DYREKTOR PIOTR SZENK . Nagrody dla zwycięskiej drużyny w tej konkurencji ufundowane przez patronów otrzymały :

 1. Niepubliczne „Tęczowe Przedszkole”
 2. Niepubliczne Przedszkole „Małe Zuchy”
 3. Miejskie Przedszkole nr 7 im. M. Montessori w Sochaczewie

W konkurencji – Małpi gaj , którą patronatem objęło RADIO SOCHACZEW – PAWEŁ I IWONA SKUMIAŁ oraz MUZEUM KOLEJKI WĄSKOTOROWEJ W SOCHACZEWIE – DYREKTOR RADOSŁAW KONIECZNY, zwycięzca konkurencji otrzymał w nagrodę voucher na przejazd kolejką wąskotorową oraz nagrody ufundowane przez patronów. Nagrody wręczał w imieniu RADIA SOCHACZEW Tomasz Marciniak.  A klasyfikacja w tej konkurencji wygląda następująco:

 1. Miejskie Przedszkole nr 1 w Sochaczewie
 2. Miejskie Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy w Sochaczewie
 3. Niepubliczne „Tęczowe Przedszkole”

W czwartym zadaniu – Hipcio jest głodny , patronat nad konkurencją objęła STAROSTA POWIATU SOCHACZEWSKIEGO JOLANTA GONTA ORAZ EXPRESS SOCHACZEWSKI – nagrody dla zwycięskiej drużyny w tej konkurencji ufundowane przez patronów, otrzymały przedszkola:

 1. Niepubliczne Przedszkole „Koralik” w Sochaczewie

2 miejsce : Miejskie Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy w Sochaczewie, Przedszkole Niepubliczne „Słoneczko” w Rozlazłowie, Niepubliczne Przedszkole „Świat Malucha”, Niepubliczne Przedszkole „Małe Zuchy”, Niepubliczne Przedszkole „Promyk”, Niepubliczne Przedszkole „Wesołe Tuptusie”.

 

Patronat nad konkurencją Gąski, gąski do domu  objął KOMENDANT POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ – PIOTR PIĄTKOWSKI oraz KOMENDANT POWIATOWY POLICJI W SOCHACZEWIE – MICHAŁ SAFJAŃSKI. Nagrody dla zwycięskiej drużyny w tej konkurencji wręczali policjanci i strażacy, a otrzymały je:

 1. Niepubliczne „Tęczowe Przedszkole”
 2. Niepubliczne Anglojęzyczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Sochaczewie
 3. Miejskie Przedszkole nr 3 im. Jana Brzechwy w Sochaczewie

 

W tegorocznej edycji, obok burmistrza Piotra Osieckiego, wsparli nas starosta Jolanta Gonta, wójt gminy Sochaczew Mirosław Orliński, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Agata Kalińska, Firma BAST Michał Gołębiowski, sponsor główny Olimpiady Przedszkolaków, Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie Michał Safjański, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie Piotr Piątkowski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Sochaczewie Piotr Szenk, dyrektor Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie Radosław Konieczny, dyrektor Sochaczewskiego Centrum Kultury w Sochaczewie Artur Komorowski, Radio Sochaczew i Paweł i Iwona Skumiał, Express Sochaczewski Jerzy Szostak, Ziemia Sochaczewska Robert Małolepszy, Mateusz Sikorski i Piłkarskie Orły, Sochaczewskie Centrum Sztuk Walki, dyrektor Zespołu Szkół w Kozłowie Biskupim Małgorzata Miłkowska i Ula Mergner z wolontariuszami, Klub Wolontariuszy przy MOPS Sochaczew, Paulina Sieczkarek i Zagroda w Zakrzewie, Przemysław Wasilewski i Tęczowy Ogród, Jerzy Kaczor i Firma Aljeka, Sala zabaw Happy Park. Imprezę poprowadził, jak zawsze profesjonalnie Marcin Odolczyk.

Pierwsze przedszkole otrzymało,  prócz nagród ufundowanych przez Michała Gołębiowskiego z firmy BAST, wyjazd do Zagrody w Zakrzewie, ufundowany przez Paulinę Sieczkarek, drugie przedszkole w klasyfikacji ogólnej – wejściówki do HAPPY PARKU.

Wszystkie dzieci, biorące udział w imprezie otrzymały medale, ufundowane przez WÓJTA GMINY SOCHACZEW MIROSŁAWA ORLIŃSKIEGO oraz MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI W SOCHACZEWIE,  a także pamiątkowe dyplomy ufundowane przez MATEUSZA SIKORSKIEGO I PIŁKARSKIE ORŁY oraz kolorowanki z URZĘDU MIEJSKIEGO W SOCHACZEWIE. Wszystkie przedszkola otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę BAST oraz innych sponsorów, a także puchary od BURMISTRZA SOCHACZEWA PIOTRA OSIECKIEGO. Wybraliśmy również najlepszych kibiców OLIMPIADY, którzy otrzymali puchary od PIŁKARSKICH ORŁÓW, a zwycięzcy voucher na zajęcia piłkarskie od MATEUSZA SIKORSKIEGO. Najlepszymi kibicami Olimpiady zostało Przedszkole Wesołe Tuptusie, drugie miejsce Niepubliczne Anglojęzyczne Przedszkole „Leśne Skrzaty” w Sochaczewie, trzecią lokatę zajęło Miejskie Przedszkole nr 7 im. M. Montessori w Sochaczewie.

Serdecznie dziękuję przede wszystkim zawodnikom LETNIEJ OLIMPIADY PRZEDSZKOLAKÓW , ICH OPIEKUNOM, NAUCZYCIELOM I RODZICOM. Cieszę się , że już od 4 lat bierzecie udział w naszych Olimpiadach i mamy nadzieję, że z roku na rok, poprawiamy popełniane błędy i staramy się, by impreza była coraz lepsza, a organizacja sprawniejsza. Zależy nam bardzo, na zadowoleniu przede wszystkim maluchów i dla nich staramy się , jak najlepiej.

DZIĘKUJĘ NASZYM SPONSOROM, bo bez ich wsparcia nie udałoby się takiej imprezy przeprowadzić. Równie serdecznie i gorąco dziękuję wolontariuszom z ZESPOŁU SZKÓŁ W KOZŁOWIE BISKUPIM, DYREKTOR MAŁGORZACIE MIŁKOWSKIEJ oraz przede wszystkim ULI MERGNER za pomoc w organizacji i sędziowaniu , a także wolontariuszom z KLUBU WOLONTARIUSZA PRZY MOPS SOCHACZEW, za pomoc przy organizacji i dekoracji zwycięzców. Dziękuję również swoim pracownikom JOLANCIE KACPRZAK I ANDRZEJOWI PASIŃSKIEMU za ciężką pracę przy organizacji imprezy. Zdjęcia z otwarcia Olimpiady prezentujemy dzięki uprzejmości Ziemi Sochaczewskiej i Sebastiana Stępnia, a z dekoracji dzięki Tomaszowi Ertmanowi.

MOSiR

.