Mikołajki w Rybnie

Boże Narodzenie zbliża się do nas wielkimi krokami, o czym przypominają nam choinki zza witryn sklepowych. Ten wyjątkowy czas jest szczególnie łaskawy dla najmłodszych.

Na uczniów z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Rybnie z okazji mikołajek czekało wiele atrakcji. Klasy pierwsze i druga pod opieką wychowawców pojechały do Łodzi. W programie wycieczki było zwiedzanie Muzeum Bajki w wytwórni filmowej Se-ma-for. Podczas zwiedzania dzieci zapoznały się z historią powstawania animowanych filmów lalkowych i rysunkowych dla dzieci i dorosłych. Najbardziej cieszyły się z tego, że mogły zobaczyć lalki swoich ulubionych bohaterów takich jak: Miś Uszatek, Paraluszek.

Następnie dzieci uczestniczyły w warsztatach, podczas których w grupach tworzyły sceny do poszczególnych fragmentów krótkiego filmu animowanego. Wielką atrakcją tego wyjazdu był pobyt w sali gier i zabaw w Figrolaju.

Uczniowie klas trzecich również odwiedzili miasto Łódź. Ta grupa obejrzała spektakl pt. „Krawiec Pan Niteczka” i uczestniczyła w warsztatach „Skarpeciaki”. Podczas zajęć dzieci samodzielnie wykonały maskotkę ze skarpety. Ponadto na krótkiej wystawie zapoznały  się z procesem „od przędzenia do gotowego wyrobu, czyli jak to się działo bez prądu”. Zajęcia odbyły się w Centrum Turysty Księży Młyn w zrewitalizowanym domu robotniczym. Ale największą atrakcją obu wyjazdów było zobaczenie  wspaniałej choinki i ozdób sprzed łódzkiej Manufaktury.