Mikołajkowe Spotkanie z Piosenką

0
147

Nadchodzące święta czuć już w powietrzu, a początek grudnia je świetnie zapowiada W tym okresie odbywają się różne spotkania, które budują świąteczną atmosferę. 9 grudnia Gminny Ośrodek Kultury oraz grupa motocyklowa Aioła GM byli organizatorami wydarzenia pod nazwą „Mikołajkowe spotkanie z piosenką”. Jak co roku na jego adresatów czekało wiele atrakcji.

Chwilę po godzinie 13 pod budynek GOK przybyli Mikołaje na motorach. Na ten widok radość dzieci była wielka, tym bardziej, że mogły one skorzystać z przejażdżki motocyklem. Mimo dość mroźnego powietrza, nikt nie chciał przepuścić takiej okazji, nawet ci, którzy początkowo się trochę bali. Prócz przejażdżki Mikołaje mieli dla każdego dziecka paczkę słodyczy, a również dorośli zostali obdarowani małym upominkiem.

Druga część wydarzenia, która miała charakter świątecznego koncertu, odbywała się w budynku GOK. Tam czekała specjalnie przygotowana na ten dzień scena z przepiękną, świąteczną dekoracją. Wykonawcy występowali w przeróżnych kombinacjach. Uroku dodawały im mikołajowe czapki, które przyozdabiały głowy małych i dużych wokalistów. Trzeba przyznać, że nasi artyści spisali się na medal, jak również ich instruktorka – Małgorzata Czubiel  odpowiedzialna za przygotowanie koncertu.

Podczas takiego spotkania co roku ma także miejsce podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Rzeka, jezioro, zalew – dla ludzi i zwierząt. Ryby polskich wód” organizowanego przez Koło nr 52 Polskiego Związku Wędkarskiego w Iłowie. Skład komisji konkursowej stanowili: Małgorzata Czubiel, Alicja Wargocka i Paweł Ciurzyński. Po przeanalizowaniu i obejrzeniu wszystkich, zgłoszonych 52 prac wyłonili oni laureatów konkursu, do których należą:

Kategoria-do klasy „0”:

I miejsce – Antoni Durzyński

II miejsce – Amelia Kowalska

III miejsce – Jakub Szymański

Wyróżnienia: Antoni Tomaszewski i Zofia Wilczyńska.

kategoria klasy I – III:

I miejsce ex aequo – Julia Błaszczyk i Magdalena Walczak

II miejsce ex aequo – Michalina Palasik i Katarzyna Kisielska

III miejsce ex aequo – Zuzanna Sikora i Julia Wilczyńska

wyróżnienie – Wiktoria Gasik


kategoria -klasy IV – VI:

I miejsce – Hubert Krakowiak

II miejsce – Maksymilian Zielak

III miejsce ex aequo – Dominika Sikora i Krystian Kowalski

Wyróżnienia – Wiktoria Wiecka, Sandra Kisielska i Kacper Kobierecki.

 

Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje. Nie był to jednak koniec prezentów tego dnia, bowiem nadeszła pora, by nagrodzić wszystkich wykonawców, którzy wiele wolnego czasu poświęcają na próby i doskonalenie umiejętności wokalnych oraz angażują się w przygotowania związane z koncertami i konkursami.

Publiczność doceniła ich, nagradzając brawami, natomiast Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie ufundował dla nich prezenty. Rolę prowadzącego sprawował Waldemar Czubiel – dyrektor GOK, natomiast za dźwięk i oświetlenie odpowiedzialny był Mariusz Szymaniak. Na kolejny mikołajkowy koncert zapraszamy już za rok!