Miodowe wypieki nagrodzone

0
54

Zakończyła się IX edycja konkursu cukierniczego pn. „Miodowe przysmaki Ziemi Sochaczewskiej”. Oficjalne ogłoszenie wyników, wręczenie nagród zwycięzcom miało miejsce podczas dożynek powiatowych, które odbyły się w Karwowie 10 września.

Można było na konkurs dostarczyć ciasta, ciastka, torty, tarty, pierniki itp. Warunek był jeden – wyroby te musiały w swym składzie zawierać miód. Komisja konkursowa w składzie: Anna Syperek (Starostwo Powiatowe w Sochaczewie), Grażyna Jędrysiak (MODR Bielice), Zygmunt Łukasiewicz (Powiatowe Koło Pszczelarzy), Sławomir Tomaszewski (Rada Powiatowa MIR) w tym roku spośród 11 dostarczonych wypieków wybrała i nagrodziła te najlepsze miodowe przysmaki ziemi sochaczewskiej. Przy wyborze produktu regionalnego kierowano się zarówno walorami estetycznymi, jak i smakowymi. Wybór był naprawdę ciężki, bo trud wykonania niektórych ciast i ich przyozdobienie wymagały z pewnością cukierniczego kunsztu.

Konkurs organizowany jest wspólnie przez Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego oddział w Bielicach, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie oraz Powiatowe Koło Pszczelarzy. Przedstawiciele tych instytucji zasiedli w komisji konkursowej oraz dodatkowo Sławomir Tomaszewski z Rady Powiatowej MIR. Przedstawiciele ww. instytucji ufundowali nagrody, natomiast 3 najlepsze wyroby cukiernicze nagrodził burmistrz Sochaczewa.

„Miodowe przysmaki Ziemi Sochaczewskiej” organizowane są w ramach dożynek powiatu sochaczewskiego a rozstrzygnięcie konkursu ma miejsce w dniu imprezy. Komisja konkursowa zebrała się w środę, 6 września w siedzibie MODR-u w Bielicach, gdzie należało dostarczyć produkty cukiernicze.

Tradycyjnie już przyznano nagrody za trzy pierwsze miejsca oraz w dodatkowo nagrodę specjalną. Wszystkie pozostałe produkty zostały wyróżnione, a panie, które zgłosiły ciasta na konkurs otrzymały także nagrody. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – Joanna Sałacińska za babeczki „Przysmak pszczelarza”

II miejsce – Barbara Walendziak za ciasto „Cud, miód i orzeszki”

III miejsce – Anna Grzelak za ciasto „Placek miodowy”

Nagroda specjalna ufundowana przez przewodniczącego Rady Powiatowej MIR Sławomira Tomaszewskiego trafiła do Koła Gospodyń Wiejskich w Jasieńcu za ciasto „Pracowita pszczółka”.

Ponadto, wyróżnienia otrzymały: Justyna Barej, Wiesława Piecka, Renata Szyperek, Katarzyna Koterwa, Jolanta Koterwa, Ewa Chłystek i Katarzyna Kuracka.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

.