Moda w Teresinie

0
126

Maszyny do szycia, maglownica, manekiny i mnóstwo przyrządów oraz materiałów krawieckich. O takie pomoce dydaktyczne wzbogacił się Zespół Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie. Pracownia przedmiotowa została odpowiednio wyposażona w sprzęt niezbędny do nauki projektowania i szycia odzieży, dzięki współpracy z firmą Aljeka Group.

I choć w tym roku nie udało się otworzyć technikum odzieżowego, to jednak szkołę, firmę, jak i organ prowadzący (powiat) łączy wspólna determinacja, by od września 2018 roku ruszyła tu pierwsza klasa w zawodzie technik przemysłu mody. Jak na razie w teresińskim Zespole Szkół odbywają się warsztaty fakultatywne, w których udział bierze grupa uczennic zainteresowanych kreowaniem i tworzeniem przemysłu modowego.

Wyposażenie pracowni zwiększa szanse uczniów na zdobycie praktycznych umiejętności, potrzebnych w przyszłej pracy.

Pomysł utworzenia technikum odzieżowego bardzo nam się spodobał. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy, jaka łączy szkołę z Grupą Aljeka. I choć nie udało się otworzyć klasy w tym roku szkolnym, najcenniejsze jest to, że ani szkoła, ani firma Aljeka nie zrezygnowały z tego pomysłu – mówi wicestarosta Tadeusz Głuchowski, podkreślając również ogromną wagę szkolnictwa zawodowego w Polsce. Zapowiada, że w Teresinie planowane jest otwarcie szkoły branżowej I stopnia na kierunku kierowca-mechanik. – Prowadzimy rozmowy z panem Janem Buczkiem, prezesem Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Drogowych na temat współpracy – wyjaśnia wicestarosta.

Pełen optymizmu był też prezes Aljeki Jerzy Kaczor – Bardzo się cieszę ze współpracy ze szkołą w Teresinie. Liczę, że właśnie w tym miejscu szkolić się będą przyszli fachowcy, którzy znajdą zatrudnienie w naszej firmie. Stale się rozwijamy i potrzebujemy wykwalifikowanej kadry – mówił, obiecując, że to nie koniec doposażania szkoły w niezbędny sprzęt.

Osoby, które chciałyby podjąć naukę w planowanej od września 2018 klasie technikum odzieżowego, mogą już teraz przyjść do siedziby Zespołu Szkół w Teresinie przy alei XX-lecia 12, by porozmawiać o ofercie kształcenia placówki, jak również naocznie przekonać się o tym, jak prezentuje się wyposażona przez Grupę Aljeka pracownia. (opr. sos)