Most nabiera kształtów

4
178

Postępy prac widać gołym okiem. Przeprawa przez Pisię w Boryszewie powinna zostać ukończona w grudniu. Z mostu będą mogły korzystać pojazdy o masie całkowitej powyżej 50 ton.

Nowy most będzie przeprawą jednoprzęsłową o konstrukcji łukowej. Jak informuje rzecznik Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Monika Burdon, będzie on oparty na przyczółkach żelbetowych posadowionych na palach wierconych. Konstrukcję nośną wykonano z betonu zbrojonego i dodatkowo sprężonego. Przeprawa będzie szersza niż dotychczasowa. Szerokość jezdni wyniesie 2 x 4 m, a chodników 2 x 2,5 m, co pozwoli na poprowadzenie w przyszłości w tym miejscu ścieżki rowerowej.

Most jest częścią drogi wojewódzkiej nr 705. Jego właścicielem i zarazem inwestorem jest Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Aktualnie zakończyły się prace przy budowie konstrukcji mostu, zabetonowana została płyta przeprawy. Do wykonania pozostały m.in. żelbetowe łuki współpracujące z płytą, ułożenie warstw bitumicznych  oraz roboty wykończeniowe – mówi Monika Burdon.

Całkowity koszt inwestycji wynosi blisko sześć milionów złotych (w tym rozbiórka istniejącego mostu, budowa przeprawy tymczasowej oraz budowa nowego obiektu). Most na Pisi powinien zostać oddany do użytku do końca bieżącego roku. (mf)

 

4 KOMENTARZE

  1. Po co kopiować informacje z cudzych stron toćka w toćkę! Bezsens i strata czasu! Po za tym istnieje naruszenie praw autorskich. Może ktoś sobie nie życzy żeby na pałe kopiować ze stron wiadomości i świecić informacjami na swojej. Mizerny pomysł.

    • Portal Sochaczew24.info zbiera informacje z całej okolicy i publikuje je za zgodą autorów po to by ktoś zainteresowany tym co dzieje się w okolicy mógł dowiedzieć się o tym w jednym miejscu.

Comments are closed.