Msza patriotyczna w Kromnowie

0
63

10 września w Kromnowie odbyły się uroczystości przy grobie nieznanego żołnierza, które rozpoczęły się mszą świętą odprawioną przez księdza Proboszcza Pawła Olszewskiego, księdza Szymona Smółkę i ojca Grzegorza Szymborskiego.

Po mszy wójt gminy Piotr Szymański, sekretarz Wioletta Dobrowolska, radny Janusz Miecznikowski oraz delegacja KPN i stowarzyszenie Konfraternia św. Rocha złożyli kwiaty przy grobie.

Pani Marta Przygoda-Stelmach odczytała listę poległych mieszkańców Kromnowa, Gorzewnicy, Piask Królewskich i Duchownych, a wszyscy zgromadzeni uczcili ich pamięć minutą ciszy.

Wójt podkreślił jak ważna jest pamięć o bohaterach września 1939, jak wielkie znaczenie ma historia tych wydarzeń w naszym życiu, że wszyscy walczący żołnierze oddali życie za naszą wolność. Zaznaczył abyśmy wszyscy szanowali i dbali o znaczenie słów BÓG, HONOR, OJCZYZNA !

Następnie dzieci i harcerze ze Szkoły Podstawowej w Śladowie zaprezentowały wiersze i pieśni patriotyczne.

Po wszystkich wystąpieniach wójt w imieniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kromnowie zaprosił na poczęstunek przygotowany przez druhów dla mieszkańców i gości.

.