Na kolejowych warsztatach

0
77

W listopadzie i grudniu, w każdy piątek uczniowie pierwszej klasy technikum energetyki transportu szynowego z Zespołu Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Teresinie uczestniczyli w specjalnych warsztatach zawodowych w Stacji Muzeum.

Młodzież pod opieką nauczyciela Stanisława Pagi zapoznawała się z ciekawymi eksponatami taboru kolei wąskotorowej i z historią kolejnictwa nie tylko polskiego. Zwiedzali też wyposażenie warsztatu naprawczego i obserwowali pracę na terenie muzeum wąskotorówki. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się samodzielne prace związane z wymianą uszkodzonych podkładów i renowacją zabytkowych wagonów. A wszystko to odbywało się pod okiem życzliwych i fachowych pracowników muzeum.

Zadowoleni uczniowie z Zespołu Szkół w Teresinie pragną kontynuować te zajęcia warsztatowe w przyszłym roku 2018 r. Zajęcia te odbyły się dzięki porozumieniu dyrekcji Stacji Muzeum, Radosława Koniecznego, z-cy dyrektora, kierownika Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie – filii Stacji Muzeum oraz Ewy Odolczyk, dyrektora Zespołu Szkół w Teresinie.

ZST