Nagrody za łańcuch, rodzinną kolędę

0
34

80353

Cześć kochane dzieciaki! Piszę do Was, bo już nie mogę, no wprost nie mogę się doczekać Mikołajek Miejskich, które odbędą się w tym roku 11 grudnia na placu Kościuszki. Pracownie św. Mikołaja już pachną pysznymi pierniczkami, a zza zamkniętych drzwi słychać przeróżne, dziwne hałasy. Mama mówi, że to elfy św. Mikołaja szykują prezenty pod choinkę.

Choinka to takie kłujące drzewko, na którym wiesza się kolorowe ozdoby, żeby było wiadomo, gdzie te prezenty kłaść…I tu okazuje się, że sami możemy wykonać takie ozdoby. A elfy obiecały nagrody za wykonanie najdłuższego łańcucha choinkowego, żeby było wiadomo, że to nasza sochaczewska świąteczna choinka!

Jednak, to nie wszystko. Wiadomo przecież, że elfy uwielbiają śpiewać, a powszechnie wiadomo, że dawno temu „kolędowaniu” towarzyszyły  huczne zabawy i barwne korowody. Dziś kolęda jest przede wszystkim muzycznym życzeniem i pieśnią związaną z okresem Świąt Bożego Narodzenia. Elfy szanują tradycję i zapraszają do rodzinnego kolędowania, które odbędzie się właśnie podczas Mikołajek Miejskich na placu Kościuszki pomiędzy godziną 15.00 a 17.45. Zasady są proste! Do wspólnego kolędowania zaproście rodziców, dziadków, ciocię, wujka czy przyjaciół i po prostu zaśpiewajcie na naszej sochaczewskiej scenie swą ulubioną kolędę. Na zwycięzców w tym konkursie czekają ciekawe nagrody.

Ja już uciekam wycinać i kleić z rodzicami swój kolorowy łańcuch, przy którym oczywiście będziemy ćwiczyli kolędy! A tata obiecał, że zagra je na gitarze… Do zobaczenia i… usłyszenia!

Wasz Przekaźniczek z Sochaczewskiego Centrum Kultury