W NAJBLIŻSZĄ NIEDZIELĘ DZIAŁANIA „PASY”

1
80

Pojutrze policjanci ruchu drogowego przeprowadzą na terenie powiatu sochaczewskiego działania pod nazwą „PASY”. Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na to, czy kierujący oraz pasażerowie samochodów przestrzegają obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa, a także czy dzieci podróżujące w pojazdach są prawidłowo przewożone.

Akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem zarówno dorosłym jak i dzieciom.

Stosowanie pasów przez kierującego i pasażerów znacznie zwiększa szanse przeżycia podczas wypadku drogowego. Przykładowo – zderzenie samochodu jadącego z prędkością 80 km/godz. ze stałą przeszkodą np. drzewem, słupem czy stojącą ciężarówką, jest niemal zawsze śmiertelne dla osób znajdujących się w samochodzie. Całkowicie bez szans jest osoba, która nie zapięła pasów bezpieczeństwa.

Podczas wypadku osoba podróżująca z tyłu, która nie zapięła pasów, może swoim ciężarem ciała, pomnożonym przez prędkość pojazdu, uderzyć tak mocno w przednie siedzenie samochodu, że złamie zagłówek lub wręcz cały fotel zabijając kierowcę albo pasażera z przodu.

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych, funkcjonariusze zwrócą także szczególną uwagę na prawidłowość przewożenia dzieci.

1 KOMENTARZ

  1. A za tydzien apteczka , a najbardziej mnie bycieszyla akcja gasnica bo buraki z czarnych Beemek i tp zapominaja ze jest taki obowiazek. zeby to inni nie musieli gasic komus przedluzenia penisa

Comments are closed.