Nasza akcja: Znowu zrobimy paczki

0
47

Nie wyobrażam sobie świąt Bożego Narodzenia bez akcji Ziemi Sochaczewskiej „Paczka do paczki” – mówi Teresa Przybylska, prezes powiatowego oddziału TPD. – Dzieci kochają tę akcję, specjalnie się do niej przygotowują – dodaje Wiesława Rosińska, kierowniczka ogniska wychowawczego TPD w Trojanowie.

Tak nasze pytania o potrzebę organizowania dorocznej akcji „Paczka do paczki” skwitowały przedstawicielki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Sochaczewie. Mimo funkcjonowania programu 500+, a co za tym idzie lepszej sytuacji materialnej mieszkańców, dzieci z rodzin najniżej sytuowanych nadal mają wiele potrzeb i niespełnionych marzeń. Dlatego „Ziemia Sochaczewska” ponownie organizuje świąteczną akcję „Paczka do paczki”. Jest ona skierowana do najbardziej potrzebujących dzieci, skupionych w kilku świetlicach terapeutycznych w Sochaczewie. Są to trzy ogniska wychowawcze TPD (w Boryszewie, Trojanowie i Chodakowie) oraz świetlica „Kleks”, prowadzona przez fundację „Przystań”, także zlokalizowana w Chodakowie. Od ponad 20 lat wspieramy również rodziny zgłoszone przez naszych czytelników, bo to oni wiedzą najlepiej, kto z sąsiadów, znajomych potrzebuje pomocy, komu warto jej udzielić, aby nie została zmarnotrawiona.

Chcemy, żeby w paczkach znalazły się słodycze, książki, materiały plastyczne, zabawki, gry planszowe, puzzle. Dzieci otrzymają je podczas uroczystych kolacji wigilijnych tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Podopieczni świetlic z nadzieją czekają na ten dzień. Uczą się kolęd, przygotowują jasełka, dekorują sale. Dla nich to jedno z najważniejszych wydarzeń w roku.

Nie chcemy ich zawieść, ale sami nie damy rady, dlatego po raz kolejny zwracamy się do sponsorów i darczyńców z prośbą o pomoc finansową lub rzeczową. Będziemy wdzięczni za każdy serdeczny odruch, który pomoże dzieciakom spędzić radośnie świąteczny czas.

Jolanta Sosnowska
jolanta.sosnowska@sochaczew.pl