Niedziela bardzo rodzinna

0
48

Niesamowita radość dzieci, a przede wszystkim wspólna zabawa i bardzo rodzinnie spędzony dzień – tak w wielkim skrócie podsumować można tegoroczny Piknik Rodzinny zorganizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Starostwo Powiatowe w Sochaczewie. W niedzielę 26 czerwca Ośrodek „Almara” w Budach Iłowskich tętnił życiem rozweselonych dzieci i ich opiekunów.

Na terenie gospodarstwa agroturystycznego odbyła się impreza, w której udział wzięło blisko siedemdziesiąt dzieci z rodzin zastępczych z terenu powiatu sochaczewskiego. Rodzinny Piknik to już wieloletnia tradycja o tej porze roku. W świetnej zabawie nie przeszkodziła pogoda, która uraczyła uczestników najpierw wysoką temperaturą, a potem solidną ulewą.

Piknik otworzył wicestarosta Tadeusz Głuchowski wraz z Katarzyną Kajak, dyrektor PCPR Sochaczew. Dziecięcą zabawę obserwowali też m.in. Andrzej Grabarek, członek Zarządu Powiatu i Wanda Dragan, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, czy też Krystyna Łapczyńska, dyrektor Domu Dziecka w Giżycach oraz wielu innych gości.

Zaraz po wspólnym obiedzie wielkim zainteresowaniem cieszyły się warsztaty dobrego rodzicielstwa pod nazwą „Jesteśmy razem”. Były konkursy i oczywiście nagrody.

Mnóstwo ciekawych pytań milusińscy zadawali podczas spotkania z sokolnikiem, który z wielką pasją opowiadał o drapieżnych ptakach. Zaprezentował też swoich „podopiecznych” czyli m.in. sokoła, jastrzębia i sowę.

Był też czas na gorącą zupkę z kociołka i szaleństwo z chustą Klanza. Przez cały czas trwania pikniku na wszystkich uczestników czekały – trampolina, manewry na linie, badminton, piłka nożna, tenis stołowy, strzelanie z łuku do tarczy, stacjonarne piłkarzyki, zjeżdżalnie, huśtawki i wspinaczkowa ściana. Nie obyło się bez sportowych rozgrywek, malowania buziek i disco z karaoke.

– To mój najfajniejszy dzień, wakacje rozpoczęły się super – podsumowała piknik 10-letnia Natalia, jedna z uczestniczek rodzinnej zabawy. – Dziękujemy za organizację pikniku, dzięki takim przedsięwzięciom nasze dzieci świetnie się integrują i wspólnie spędzają czas, a przy okazji my wymieniamy się doświadczenia z innymi opiekunami – mówiła z kolei Sylwia, jedna z wychowawczyń.

Wszyscy już teraz zapowiedzieli swój udział w przyszłorocznej edycji pikniku organizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie na czele z dyrektor Katarzyną Kajak.

 Starostwo Powiatowe w Sochaczewie