Niedzielny koncert w Sannikach

0
79

Recitale fortepianowe z cyklu „Wakacje na miarę Chopina” w zasadzie odbywają się w plenerze, w muszli koncertowej sannickiego parku. W niedzielę, 20 sierpnia pogoda była jednak na tyle niepewna, że organizatorzy zdecydowali o jego przeniesieniu do pałacu. Deszcz co prawda nie padał, ale było dość chłodno i tak naprawdę nie do końca było pewne, czy obejdzie się bez opadów.

Tym razem mieliśmy przyjemność wysłuchać recitalu w wykonaniu Aleksandry Janaszewskiej. Młoda pianistka, po ukończeniu w 2012 roku łódzkiej szkoły muzycznej, kontynuuje naukę, obecnie na roku dyplomowym, w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie fortepianu prof. Marii Koreckiej-Soszkowskiej i mgr Aleksandry Łysiak-Łabeckiej. Jest też w klasie kameralistyki dr. hab. Adama Manijaka. Pianistce towarzyszył śpiewający basem Michał Rudziński, studiujący wokalistykę w Akademii Muzycznej w Łodzi. Wspólny występ dwojga młodych artystów był tak udany, że licznie zebrana publiczność prosiła o „bis”.

Sponsorem lipcowego koncertu z cyklu „Wakacje na miarę Chopina” oraz dwóch sierpniowych – 13 i 20 sierpnia, był PKN ORLEN. Patronat honorowy nad całym cyklem objął  Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Monika Gadzińska

Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sannikach

.