Nielegalna produkcja narkotyków zlikwidowana

0
202

Policjanci z KPP Sochaczew zlikwidowali produkcję narkotyków oraz zatrzymali osobę zajmującą się tym procederem.

23 sierpnia funkcjonariusze KPP Sochaczew na terenie miejscowości Nowy Kozłów Pierwszy ujawnili produkcję nowego narkotyku syntetycznego o nazwie mefedron. Na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymano 55-letniego mężczyznę „chemika” produkującego wyżej wymieniony narkotyk. W trakcie przeszukania ujawniono prekursory do produkcji mefedronu oraz 150 gram gotowego narkotyku. Ponadto podczas przeszukania ujawniono nastawione mieszaniny, z których miał powstać produkt, co wskazywało, że mężczyzna chciał wyprodukować większą ilość mefedronu. Ujawniono również wagę, suszarkę oraz krystalizator.

25 sierpnia mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut popełnienia zbrodni z art. 53 ust.2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Sochaczewie wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mefedron to narkotyk nowej generacji, który posiada duży potencjał uzależnieniowy, w Polsce nielegalny od 2010 roku, wcześniej sprzedawany i wprowadzany jako dopalacz.

.