„Nietypowe przygody Czerwonego Kapturka”

0
188

  Wraz z początkiem wakacji większość młodzieży myśli o zabawie i lenistwie. Ale czy na pewno?  Jednak nie wszyscy. Szkolna grupa uczniów z Zespołu Szkół w Rybnie pod kierunkiem Marty Stańczyk realizująca projekt ,,Łowimy talenty” wspierany przez Unię Europejską po zaprezentowaniu swoich umiejętności na szkolnych deskach postanowili pójść o krok dalej. 3 lipca 2017 r poświęcili trochę swojego wolnego czasu, bo zaledwie kilka godzin, aby umilić czas podopiecznym Domu Pomocy Społecznej w Młodzieszynie.

Uczniowie przedstawili sztukę „Czerwony Kapturek” w nowej nieco humorystycznej odsłonie. Oprócz postaci z tej baśni można było zobaczyć także znane i lubiane smerfy, pszczółkę Maję wraz z wiernym kompanem Guciem, roztańczonego kopciuszka i wiele innych fantastycznych postaci.

Nawet przez tak krótki czas trwania spektaklu dostarczyli oni wiele radości seniorom. Zapewniając im rozrywkę oraz towarzystwo. Zarówno podopieczni jak i personel entuzjastyczni przyjęli młodzież. Byli zachwyceni przedstawieniem i zaciekawieni postaciami. Grupa teatralna została pożegnana zarówno brawami jak i ciepłymi słowami a także zaproszona na słodki poczęstunek.

Młodzi aktorzy także wynieśli z tego doświadczenia wiele pozytywnej energii. Sprawiło im to wielką radość. Najważniejsza jednaj była satysfakcja oraz świadomość dokonania czegoś dobrego i bezinteresownego dla innych. Bezsprzecznie mogą być dumni z siebie.

Marta Stańczyk

.