Niezwykły gość w grupie sześciolatków

0
50

„Zawsze bądź wśród nas, Mikołaju, Mikołaju, Mikołaju nasz!” – z takim przesłaniem 6 grudnia 2016 r. do szkoły przybył każdy uczeń starszej grupy Oddziału Przedszkolnego.

Niezwykła aura zagościła w naszej sali już od początku dnia, bowiem wszystkie dzieci, jak również wychowawca Weronika Siejka byli ubrani w czerwone stroje i mikołajkowe czapki.

Po zapoznaniu się z historią świętego Mikołaja i zaśpiewaniu mikołajkowych piosenek dzieci usłyszały dzwoniące dzwoneczki i z wielką radością przywitały Mikołaja. Tegoroczna pogoda wzbudziła lekki niepokój, czy pomimo braku śniegu uda mu się dotrzeć do Feliksowa, jednak dzieci szybko przekonały się, że Mikołaj zawsze wszędzie jest na czas. Nasz gość rozmawiał z dziećmi, wysłuchał specjalnie przygotowanych piosenek i oczywiście obdarował każdego cudownym prezentem. Wybrał również trzech pomocników, którzy z radością pomagali wręczać upominki. Grupa nie zapomniała również o pamiątkowym zdjęciu, które na długo będzie przypominać o tym wyjątkowym wydarzeniu.

Po pożegnaniu Mikołaja i obejrzeniu prezentów sześciolatki skosztowały słodkości przygotowanych przez rodziców i wróciły do mikołajkowych zabaw. Dzień minął w miłej atmosferze i wywołał na twarzach dzieci szczery uśmiech.

Szkoła Podstawowa w Feliksowie

.