Nowa organizacja ruchu na Wojska Polskiego i nowy chodnik

0
131

Rozwiązana została kolejna sprawa poruszana m.in. podczas spotkań z burmistrzem, jak również za pośrednictwem radnej Seleny Majcher. Odcinek ulicy Wojska Polskiego, od ulicy Mazowieckiej do ulicy Lotników, stał się drogą jednokierunkową.

W związku z tym, że niedaleko ul. Wojska Polskiego znajduje się przedszkole, szczególnie w godzinach porannych i popołudniowych zaparkowane przy niej samochody powodowały trudności komunikacyjne. Problem zgłaszali mieszkańcy podczas spotkań z burmistrzem, a o jego szybkie rozwiązanie zabiegała radna Selena Majcher.

Zmiana organizacji ruchu nie jest jednak jedyną zmianą w tej okolicy. Firma Agnes-Bud prowadzi wzdłuż ulicy Wojska Polskiego remont chodnika. Jeśli aura będzie sprzyjała, jeszcze w tym roku nowy chodnik położony zostanie na odcinku od ul. Ziemowita to ul. Licealnej.
Mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego niejednokrotnie zwracali się do mnie w związku z organizacją ruchu na odcinku drogi od ul. Mazowieckiej do ul. Lotników. Cieszę się, że moje działania w tej sprawie, m.in. interwencja podczas sesji Rady Miasta, przyniosły pozytywne skutki – mówi radna Selena Majcher. – Dzisiaj kierowcy nie mają problemu z przejazdem na tym odcinku. Jest zdecydowanie bezpieczniej zważywszy na pobliskie przedszkole. Warto podkreślić, że ulica Wojska Polskiego zyskuje nie tylko na bezpieczeństwie, ale również na funkcjonalności i estetyce. Właśnie trwają prace remontowe chodnika na odcinku od ulicy Ziemowita do ulicy Licealnej, o co również zabiegałam – dodaje radna.