Nowa strefa płatnego parkowania od 1 sierpnia

0
156

Sochaczewska Strefa Płatnego Parkowania zostanie rozszerzona o ulice Poprzeczną i Warszawską, na odcinku od ul. Staszica do al. 600-lecia. Lada dzień zostaną zainstalowane nowe parkomaty oraz wyznaczone miejsca postojowe. Regulamin strefy zacznie obowiązywać od wtorku 1 sierpnia.

W ramach nowej strefy powstaną 74 miejsca postojowe, w tym kilka dla osób niepełnosprawnych. Bilety będzie można pobrać z pięciu dostępnych parkomatów.

Przypomnijmy, że obecnie strefa działa w dwóch miejscach. Pierwsza (150 miejsc postojowych) wprowadzona została przed dwoma laty przy placu Obrońców Sochaczewa i na odcinku ul. Traugutta oraz druga (180 miejsce postojowych), uruchomiona w minionym roku w okolicach miejskiego targowiska przy ul. Pokoju. Mieszkańcy i przedsiębiorcy, działający w tych częściach miasta, bardzo ją sobie chwalą. Dzięki niej zwiększyła się rotacja samochodów w centrum miasta, a przez to także szansa na znalezienie wolnego miejsca postojowego w godzinach szczytu.

Administratorem Stref Płatnego Parkowania, w tym nowej jej części przy ul. Warszawskiej i Poprzecznej, jest Zakład Komunikacji Miejskiej. Pracownicy ZKM sprawdzają bilety parkingowe i służą pomocą w obsłudze parkomatów. Regulamin i wysokość opłat nie ulegną zmianie. Będą identyczne we wszystkich funkcjonujących częściach strefy na terenie miasta. Przypomnijmy, że strefa obowiązuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. W soboty, niedziele oraz święta można zatrzymywać się za darmo. Półgodzinny postój nadal będzie bezpłatny. Pozostawienie auta na godzinę kosztuje tylko złotówkę.

W rozszerzonej w tym roku strefie będą obowiązywały dostępne obecnie abonamenty. Typu „M” dla mieszkańców ulic objętych strefą oraz typu „O” – ogólnodostępne na okaziciela. Nie zmieni się także wysokość zniżek dla posiadaczy Sochaczewskiej Karty Mieszkańca. (mf)