O bezpieczeństwie w Zespole Szkół w Rybnie

0
72

Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wspólnie z dzielnicową gminy Rybno oraz wójtem gminy opowiadali młodzieży z Zespołu Szkół w Rybnie o bezpieczeństwie.

28 i 29 marca 2017 roku w Zespole Szkół w Rybnie odbyły się spotkania profilaktyczne na temat bezpieczeństwa. Policjanci poruszali tematykę bezpieczeństwa w sieci, informowali o zagrożeniach jakie czyhają na młodych ludzi w Internecie, jak właściwie zabezpieczać swoją prywatność i chronić konta internetowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się opowiadane przez policjantkę historie młodych ludzi, którzy padli ofiarą różnych internetowych przestępstw. Wielu z nich nie zdawało sobie sprawy, że z pozoru niewinne żarty, w niektórych przypadkach mogą stać przestępstwem, za które grożą duże konsekwencje.

Korzystając z okazji, wójt gminy wręczał młodzieży pakiety różnorodnych odblasków i zachęcał do ich noszenia. Policjantka zasygnalizowała jak ważne dla życia i zdrowia może być używanie elementów odblaskowych. Mówiła o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z drogi jako pieszy, rowerzysta i motorowerzysta. Dzielnicowa przypomniała również o możliwości oznakowania swojego roweru.