O dwóch takich, co ukradli księżyc

0
42

Parę dni temu – 21 października 2016 r. klasa pierwsza i druga pod opieką pań: M. Ciukszy, P. Kocimskiej i M. Zielińskiej wybrały się na musical pt.: „O dwóch takich, co ukradli księżyc” w Teatrze Rampa w Warszawie. W rolę tytułowych bohaterów wcieliły się znane z programów muzycznych: Dorota Osińska i Michalina Brudnowska.

Poznaliśmy barwną historię braci bliźniaków- Jacka i Placka, którzy wyruszyli w podróż życia by skraść księżyc. Śledziliśmy pasjonujące przygody dwóch łobuziaków, ich niezliczone psoty, beztroski tryb życia. Początkowo żarłoczni i okrutni bracia podczas wyprawy doświadczyli bolesnej lekcji, która zaowocowała moralną przemianą.

Adaptacja jednej z najsłynniejszych powieści Kornela Makuszyńskiego przeniosła nas w bajkowy świat, w którym dobro i matczyna miłość zawsze zwyciężają. Piękna oprawa muzyczna, futurystyczne stroje oraz wspaniała gra aktorów sprawiły, że czas minął nam szybko i przyjemnie. Efektom świetlnym towarzyszyła doskonała muzyka, a piosenki pomagały zrozumieć uczucia postaci i wprowadzały w odpowiedni nastrój.

Po przedstawieniu mieliśmy okazję rozmawiać z aktorem grającym w spektaklu oraz podziwiać teatr od kulis. Odczuwaliśmy prawdziwą magię teatru, zobaczyliśmy nietypowe stroje oraz scenografię, która oddawała klimat przedstawienia. Zauroczyła nas ogromna kula-księżyc zajmujący centralne miejsce na scenie.

Wizyta w „prawdziwym teatrze” i oglądanie przedstawienia „na żywo” dostarczyły nam wyjątkowych i niezapomnianych wrażeń. Już nie możemy się doczekać, kiedy wybierzemy się na kolejne przedstawienie !

Szkoła Podstawowa w Feliksowie

.