Odwiedziny u Misiowych przyjaciół z sochaczewskich przedszkoli

0
116

We wtorkowy, słoneczny dzień – 25 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy 06 z wielką  radością wybrali się na kolejne czytelnicze spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Gmina Sochaczew czyta Małemu Misiowi”. Tym razem odbyło się ono na zaproszenie dwóch sochaczewskich przedszkoli: Przedszkola Integracyjnego nr 4 oraz Niepublicznego Przedszkola „Małe Zuchy”.

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Przedszkolu Integracyjnym. Sześciolatki wraz z opiekunkami: Pauliną Kocimską i Weroniką Siejką na początek odwiedzili grupę 4-latków – Jagódek, gdzie po przywitaniu przez Joannę Bytniewską, poznawali imiona młodszych koleżanek i kolegów. Wiele radości sprawiły dzieciom zabawy ruchowe i „misiowe figle” przy muzyce, dzięki którym szybko się zintegrowały. Następnie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego zorganizowanego przez naszą szkołę, pożegnanie i wyprawa do najmłodszej grupy – Misiów.  Tam również nie zabrakło wspólnego zapoznania, jak również zabaw z chustą animacyjną. Następnie Pani Kasia Prach nauczyła dzieci piosenki o misiu, zagrała na fortepianie oraz przeczytała bajkę o misiu łakomczuszku. Po zabawie przyszedł czas na część oficjalną, w której Pani Weronika rozdała Misiom nagrody za wspaniałe prace plastyczne.
Na zakończenie odbyła się sesja fotograficzna z przygotowanymi specjalnie na tę okazję misiaczkami. Chętne dzieci dostały także kolorowe baloniki.

Po emocjonującej wizycie w przedszkolu grupa sześciolatków wyruszyła do „Małych Zuchów”, by odwiedzić grupę Ananasków. Tam po przywitaniu i zaprezentowaniu się przez wszystkie dzieci odbyło się wspólne czytanie. Następnie omówiono prezentowane utwory,
po czym grupy wspólnie spędziły czas. Na zakończenie spotkania Pani Karolina podarowała gościom pamiątkowe zdjęcie z podpisami dzieci oraz małe upominki.

Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości, a także powiększył grono naszych przyjaciół, za którymi już tęsknimy…

Składamy gorące podziękowania Dyrekcjom oraz całym Zespołom Przedszkola Integracyjnego nr 4 oraz Niepublicznego Przedszkola „Małe Zuchy” w Sochaczewie za gościnność, serdeczne przyjęcie oraz wyjątkowe, niezapomniane chwile, które u Was spędziliśmy.

Szkoła Podstawowa w Feliksowie

.